16.3 C
New York kenti
Pazar, Haziran 13, 2021
spot_img

Prof. Dr. Ahmet Akgündüz’den Fransa’nın Ermeni oyununu bitirecek öneri

blankFransa’nın Ermeni oyununu bitirecek öneri
Osmanlı Araştırmaları Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Fransa’yı çileden çıkaracak bir öneride bulundu. ..
Osmanlı Araştırmaları Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, bugün terör örgütü PKK’ya destek veren Fransa’nın 1. Dünya Savaşı yıllarında da Ermenileri silahlandırdığını dile getirerek, Güneydoğu’da 800 bin Müslüman’ı katleden Ermenilerin bunu Fransız silahları ile yaptığını kaydetti. Türkiye’nin misillemede bulunması gerektiğini kaydeden Akgündüz, “Meclis hemen bir karar alıp Fransa’nın Cezayir’de yaptığı katliamı soykırım olarak kabul etmeli” dedi.

Fransız Senatosu’nu sola kaptıran Fransa Cumhrubaşkanı Nikolas Sarkozy, 2012’de tekrar cumhurbaşkanı seçilmek için ülkesindeki 400 bin Ermeni’nin peşinde. Ermenistan ziyaretinde Türkiye’ye karşı Ermenilerin sözde soykırım iddialarına destek veren Sarkozy’nin Türkiye’ye yönelik sözleri sert tepkilere neden olurken Osmanlı Araştırmaları Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akgündüz bugün PKK’ya destek veren Fransa’nın 1915 olayları öncesinde de Ermeni tedhiş örgütlerini desteklediğine dikkat çekti. Akgündüz Fransa’nın, Ermeni tehciri öncesinde emperyalist hesaplar için Osmanlı’ya karşı Ermeni tedhiş örgütlerini silahlandırdığını ve Ermenilerin bu sayede binlerce Müslüman’ı katlettiğini söyledi.

“ERMENİ ÇETELERİ FRANSA SİLAHLANDIRDI”

Sarkozy’nın sözleri ile ilgili Yeni Akit’e konuşan Akgündüz Fransa’nın 1. Dünya Savaşı yıllarında İngiltere ve Rusya ile birlikte Ermenileri kışkırtan ve silahlandıran ülkelerin başını çektiğini dile getirdi. Ermeni iddiaları ile ilgili yayınlanan “Ermeni Meselesi” adlı kitabında Fransa’nın Ermenilerin kışkırtılmasındaki rolünü belgeleriyle anlattığını ifade eden Akgündüz, “Ermeniler tehcir olayından önce Güneydoğu’da 800 bin Müslüman’ı katlettiler.

Osmanlı yönetimi bu nedenle tehcir kararı almıştır. Katliamları, Gaziantep ve Kilis’te tamamen Fransız silahlarıyla silahlandırılmış Ermenilerin yaptıkları belgeleriyle tespit edilmiştir. Adana’da Fransız makamlarının desteği ile kurulan “Ermeni İntikam Alayı” büyük tedhiş hareketlerine girişmiştir” dedi.

CEZAYİR KATLİAMI MECLİS’E TAŞINSIN”

1. Dünya Savaşı yıllarında Fransız birliklerinde çok sayıda Ermeni’nin bulunduğuna işaret eden Akgündüz, 1916’da Fransız ordusunda “Ermeni Lejyonu” oluşturulduğunu, Kurtuluş Savaşı sırasında Suriye’deki Fransız kuvvetlerinin başkomutanı olan General Gouraud’nun emrindeki altı taburdan üçünün Ermeni taburu olduğunu söylediğine dikkat çekti. Türkiye’nin, Sarkozy’nin sözlerine karşı hemen misillemede bulunması gerektiğini kaydeden Akgündüz, “Ermeni iddiaları asılsızdır, ancak Cezayir’de Fransızların yaptığı katliam tüm dünyanın bildiği bir gerçektir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi hemen bir karar alıp Fransa’nın Cezayir’de yaptığı katliamı kabul etmeyenler cezalandırılmalıdır. Şuan Fransa’nın en büyük sıkıntısı katliam yaptığı Cezayirliler ve Faslılardır. Bir tarafıyla Yahudi olan Sarkozy’nin durup dururken bu iddiaları gündeme getirmesinin nedeni İsrail’dir. Sarkozy bir İsrail piyonudur” diye konuştu.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,020BeğenenlerBeğen
2,808TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles