18.8 C
New York kenti
Pazar, Haziran 13, 2021
spot_img

TDF Gençlik Kolları Geleneksel Kahvaltıda Buluştu

TDF Gençlik Kolları
TDF Gençlik Kolları

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları geleneksel hale gelen kahvaltıda buluştu. Kahvaltıya Pazar sabahında yataklarından kalkıp gelen 100 den fazla Genç Trabzon sevdalısı katıldı. Kahvaltıya ayrıca TDF Eski Genel Başkanı Nurettin TURAN, TDF Yeni Genel Başkanı Mustafa DEMİR, TDF Genel Sekreteri Ali Turan GÜR, TDF Gençlik Kolları Eski Başkanı Arif KURUMAHMUT, Karadeniz basınının   temsilcilerinden Abdullah Gözaydın, Zeki GÖKÇE, Ökkeş BÖLÜKBAŞI iştirak ettiler. Zeytinburnu Sur Cafe Restaurant’ta  gerçekleşen kahvaltıda konuşma yapan  TDF Eski Başkanı Nurettin TURAN ; oluşan tablonun çok güzel olduğunu, bundan sonraki kahvaltılarda 4-5 kat fazla genç Trabzon sevdalısını bir arada görmeyi ümit ettiklerini ifade ederken, konuşmasında TDF Gençlik Kollarını kurmak  TDF Yönetiminin  en başarılı hamlelerinden biridir dedi. Kahvaltıda konuşma yapan TDF Genel Başkanı Mustafa DEMİR ; Kahvaltıda gördüğü tablonun gurur ve umut verici olduğunu ifade ederken Trabzon’un temsilinde TDF Gençlik Kollarına büyük görev düştüğünü, yapılacak her türlü faaliyette TDF Yönetimi olarak yanlarında olacaklarını, desteklerini esirgemeyeceklerini  belirtti. Kahvaltıya iştirak eden A.T. GÜR, ve Arif KURUMAHMUT  katılım ve faaliyetler dolayısıyla kısa teşekkür konuşmaları yaptı.

TDF Gençlik Kolları Başkanı Korkut Yılmaz  AYAZ  Trabzon sevdası altında bir olmak için Trabzonlu gençlere davetkar bir konuşma yaptı” İçimizdeki Trabzon sevgisine ve sevdasına ortak olmak için kahvaltımıza iştirak eden tüm katılımcılara hoş geldiniz der katılımlarından dolayı teşekkür ederim.  TDF Gençlik Kolları olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana memleketinden, Trabzon’undan uzaklarda memleket hasreti çeken Trabzonlu genç kardeşlerimizin hasretini bir nebze olsun azaltabilmek , Trabzon’umuzun, Trabzonspor’umuzun sesini buralardan her yere gür  ve etkili şekilde duyurabilmek, Trabzon kültürünü, sanatını, tarihini, örf ve adetlerini bilerek ve sahiplenerek yaşamaları için neler yapabiliriz düşüncelerini kendimize yol haritası olarak  belirleyip yaptığımız her etkinlikte , geride bıraktığımız her yılda, üstüne kata kata Trabzon’u ve Trabzonspor’umuzu en iyi şekilde temsil etmek için mücadele ettik, bu günden sonrada inşallah sizlerinde katılımı ve desteği ile içimizdeki Trabzon sevdasını daha fazla ateşleyerek, Trabzon’umuza ve Trabzonlulara yakışır temsili en iyi şekilde sergileyeceğimizden şüphem yoktur. TDF Gençlik Kolları bu güne kadar ki tüm yönetim ve üyeleriyle Trabzon sevdasıyla yanıp tutuşanlardan oluşan gönüllüler ordusudur. Bu orduda pek çok arkadaşımız görev almış, Trabzonun en iyi şekilde temsili görevini yerine getirmek için aramızda bulunmuştur. Görev alan bazı arkadaşlarımız iş ve aile durumlarından dolayı  hayatlarındaki yoğunluk ve sorumluluklar  arttığı için istemeye istemeye bu güzel görevin aktif faaliyet kısmından  teskerelerini alarak, bizlere fikir ve düşünceleriyle uzaktan desteklerini sürdürmeye devam etmekteler. işte bu ordunun herzaman var olabilmesi için Trabzon’un ilelebet her kulvarda aktif şekilde temsil edilebilmesi için her yıl katlanarak artan “TRABZON İÇİN SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZDE”  bizlerin yüküne ortak olacak Trabzon sevdasıyla yanıp tutuşan, Trabzon için bende varım diyen Trabzonlu arkadaşların  bizlere katılarak Trabzon’umuzu en iyi şekilde temsil etmeye davet ediyorum.
TDF Gençlik Kolları olarak ufkumuzu geniş tutarak; birlik ve beraberliğimizi sağlayıcı, tarih ve kültürümüze sahip çıkan, geçmişle gelecek arasına köprü kurarak kuşakları birleştiren projelerimizi hayata geçirerek Trabzon’umuzu en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.  Bu bağlamdaki projelerimizden bir kaçını sizlerle paylaşmak istiyorum.
Trabzonlu gençlerin  tarihini ve kültürünü sahiplenerek doğru şekilde yaşayabilmeleri için üniversitelerdeki hocalarımız, eğitimci büyüklerimiz, gazeteci yazarlarımız ile Trabzon tarihi ve kültürü üzerine söyleşi programları düzenlemek ( bunlardan bir tanesini geçtiğimiz salı değerli büyüğümüz Haşim ALBAYRAK hocamızla gerçekleştirdik.)
Düzenlemeye devam ettiğimiz  geleneksel kahvaltı, gezi, piknik ve iftar organizasyonları ile gençlerimizin birlik ve beraberliğini pekiştirmek.
Düzenleyeceğimiz horon ve kemence kursları, atma türkü ve yöresel türkü, koro ve  tiyatro çalışmaları ile gençlerimizin Trabzon Kültür ve sanatından yoksun  yetişmelerinin önüne geçmek
İstanbul’daki tüm üniversitelerden aramıza öğrenci temsilcileri katarak öğrenci kardeşlerimize destek olmak, sorunlarına çözümler üretmek, gurbet elde kendilerini yalnız hissetmelerinin, boşluğa düşmelerinin önüne geçmek
Belediyelerin aylık kültürel etkinlik takvimlerine Trabzon ile ilgili etkinliklerinde dahil edilmesi için ilgili müdürlüklerle görüşmeler yaparak Trabzon’umuzun her kulvarda en iyi şekilde temsil edilmesini sağlamak
Trabzon ile ilgili önemli gün ve haftalarda etkinlikler düzenleyerek Trabzon Tarihini gençlerimizin hafızalarında zinde tutmak olduğunu ifade etti.
Kahvaltının ilerleyen bölümlerinde kahvaltıya katılan yöresel sanatçılar Resul SARIKOÇ ve  İbrahim SANCAKTAR   Çoşkun KÜÇÜK’ün kemençesiyle katılımcılara Karadeniz türkü ziyafeti verdiler.  Kahvaltı sonunda Sur Cafe’nin bahçesine çıkan gençler kemençe eşliğinde horona doydular.
TDF Gençlik Kolları Başkanı Korkut Yılmaz AYAZ  tüm katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür etti ve Trabzonlu Gençleri  bundan sonraki tüm etkinliklerde birlikte olmaya, Trabzon için en güzelini yapmaya TDF Gençlik Kolları çatısı altında olmaya davetini yineledi.
Kahvaltı buluşmasından bir kaç resim, resimlerin devamı ve TDF Gençlik Kollarından haberdar olmak  için

http://www.facebook.com/tdfgnckll

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,020BeğenenlerBeğen
2,808TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles