18.8 C
New York kenti
Pazar, Haziran 13, 2021
spot_img

TDF – MESLEK GRUPLARI BULUŞMALARI BAŞLADI / TRABZONLU EĞİTİMCİLER BİRARADA

Trabzon Dernekleri Federasyonu yeni çalışma döneminde önemli bir sosyal projeyi hayata geçirdi. Proje kapsamında İstanbul’da yaşayan Trabzonlu Eğitimciler bir araya geldiler.

Akgyn_Kahvalti

 

Trabzon Dernekleri Federeasyonu (TDF) yeni çalışma döneminde önemli bir sosyal projeye imza attı. 2005’te İstanbul’da kurulan ve tüm Trabzonlu hemşehrilerinin sesi olma çabasıyla çalışmalarını yürüten Trabzon Dernekleri Federasyonu,‘Trabzonlu Meslek Gruplarının Buluşması’ adıyla yeni bir sosyal projeye imza attı. Çeşitli meslek grupları içerisinde Trabzonlu hemşehrileri buluşturmayı amaçlayan projenin ilk etabında Trabzonlu eğitimciler bir araya geldi.

 

İstanbul’da yaşayan Trabzonlu eğitimcileri Akgün Otel’de düzenlenen yemekli toplantıda bir araya getiren TDF yönetimi, amaçlarının Trabzon’u, Trabzonspor’u ve Trabzonluları ilgilendiren konularda ortak ve güçlü bir sesin kamuoyunda vücut bulmasını sağlamak olduğunu belirtti.

 

Toplantının evsahipliğini üstlenen Trabzon Dernekleri Federasyonu adına ilk konuşmayı TDF Genel başkan yardımcısı ve eğitim komisyonu  başkanı   emekli öğretmen Muzaffer BAYRAKTAR yaptı. Daha sonra konuşma yapan TDF Genel Başkanı Mustafa DEMİR,  Federasyon olarak yeni yılda Trabzon’un sesinin gür çıkması için çeşitli sosyal sorumluluk projelerini hayata geçireceklerini vurguladı.

 

İlk  planda  20 farklı meslek grubu oluşturduklarını ve her ay farklı meslek grubuna mensup Trabzonlu hemşehrileri bir araya getiren önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Mustafa DEMİR, “Bizi bu çalışmaya teşvik eden en önemli etkenlerden biri bireysel olarak gösterdiğimiz başarıları toplumsal olarak da gösterebilmek. Bölge insanımızın hak ettiği değeri görmelerini ve bölgesel yatırımları elde etmelerini, Mesleki sorunlarının çözümünde etkin ve katılımcı olmalarını sağlamaya yönelik önemli ses getirici ve sonuç alıcı çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Federasyon Başkanı DEMİR, Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak İstanbul’da yaşayan, farklı meslek gruplarına mensup Trabzonlu hemşehrilerini, iş gruplarına göre sınıflandırarak, meslekleri, çalıştıkları kurumlar, kurumlardaki görev ve iletişim bilgilerini kapsayan bir veri bankası oluşturduklarını anlattı.

 

TDF Başkanı Mustafa DEMİR,  ‘Trabzonlu Meslek Gruplarının Buluşması’ olarak adlandırdıkları sosyal proje kapsamında ilk olarak İstanbul’da yaşayan Trabzonlu Eğitimcileri bir araya getirmenin heyecanını yaşadıklarını aktararak, “Mesleki Grupların Buluşmaları sayesinde zaman içerisinde İstanbul’da yaşayan tüm Trabzonlulara ulaşmayı ümit ediyoruz. Aynı meslek grubuna mensup hemşehrilerimizle yemekli veya kahvaltılı toplantılarla bir araya gelecek, tanışıp kaynaşacak ve mesleki dayanışmalarını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

 

Uygulamaya koydukları proje ile öncelikli olarak Karadeniz Bölgesi ve Trabzon odaklı projeleri hayata geçirmeyi umduklarını ve çalışmaları ile ‘Bize Her Yer Trabzon’ sloganının hakiki manada vücut bulacağını aktardı.

 

Başkan DEMİR her meslek grubunu ayrı ayrı bir araya getirdikten sonra meslek gruplarının tamanını içine alan büyük bir buluşma da tertip edeceklerini söyledi.

Akgyn_Kahvalti Akgyn_Kahvalti_1 Akgyn_Kahvalti_2 Akgyn_Kahvalti_3 Akgyn_Kahvalti_4 DSC_0004 DSC_0013 DSC_0014 DSC_0017 DSC_0019 DSC_0020 DSC_0023 DSC_0026 DSC_0029 DSC_0031 DSC_0032 DSC_0035 DSC_0037 DSC_0038 DSC_0040 DSC_0044 DSC_0075 DSC_0083_1 tdf.egtm._top.hbr-04 tdf.egtm._top.hbr-08 tdf.egtm._top.hbr-11

 

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,020BeğenenlerBeğen
2,808TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles