20.1 C
New York kenti
Pazar, Haziran 13, 2021
spot_img

Arnavutköyün Trabzon Kültür Pınarı

Arnavutköy Trabzonlular Derneği kendi mülkleri olan yeni devasa binasını bitirmek üzere..

arnvtky_05

 

  

arnvtky_04

 

 

Tamamlanan 1.ncı bodrum işyeri 2. ve 3 katlar düğün salonu olarak kıraya verilerek gelir getirmeye başladı. 4. VE 5. katlar dernek lokali olarak kullanılacak 6. ve 7. katlatsa tamamlanınca kıraya verilerek onlardan da gelir gelmeye başlayacak.

 

Dernek Yöneticileri işletmeye verilen düğün salonunda yılda 4 ihtiyaç sahibi üyeye ücretsiz, üyelerin tamamına ise yüzde yirmi indirim olarak katkı yapıyorlar. Binayı tamamen bitirmek için bir yandan kaynak ararken diğer yandan da her yıl düzenledikleri kaynaşma-dayanışma gecesi hazırlık çalışmalarını yürütüyorlar.

 

 

arnvtky_03

 

T.D.F –Trabzon Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, Arnavutköy Trabzonlular Derneği binasının temel atma töreninden bu yana sık sık ziyaret ederek Arnavutköylüleri hiç yalnız bırakmadılar

 

arnvtky_02

 

 

Son ziyarete TDF-Genel Başkanı Nurettin Turan, Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ayaz, Abdullah Öztürk yönetim kurulu üyeleri Hasan Uzun, Ahmet Şeker, Halil İbrahim Yağcı, Denetleme Kurulu Başkanı Bahcelievler Trabzonlular Derneği Başkanı Ahmet Hocaoğlu katılarak Dernek yöneticilerini ziyaret ederek dernek inşaatın son durumu hakkında bilgi aldılar.

 

 

arnvtky_01

 

 

İlk Kurucu Başkanlığını .MURAT ÖZTÜRKTÜR Murat öztürkten sonraki başkan sayın 2. Başkan NAZIM ASAN 3. Başkan NİHAT KARAMEHMETOĞLU 4.Başkan YUSUF COŞKUN 5. Başkan YUNUS GÜRDAMIR 6.Başkan MUSTAFA ŞAHİNDİR  

 

İnşaatına yaklaşık üç yıl önce başlanan Arnavutköy Trabzon dernek bina inşaatı 550 m alan üzerine 7 kat olarak inşa ediliyor.

Betonarmesi asmolen olarak tamamen biten binada iç donanımın da yarısında fazlası da bitmiş durumda.

 

Related Articles

3 YORUMLAR

 1. Merhabalar arkadaşlar dernek yöneticileri ve kurucularını yazmışsınız teşekkür ederim ancak isimlerde ve kurucularda yanlışlık var düzeltirseniz sevinirim kurucu başkan nazım aşkın deyil rahmetli MURAT ÖZTÜRKTÜR Murat öztürkten sonraki başkan sayın 2. Başkan NAZIM ASAN 3. Başkan NİHAT KARAMEHMETOĞLU 4.Başkan YUSUF COŞKUN 5. Başkan YUNUS GÜRDAMIR 6.Başkan MUSTAFA ŞAHİNDİR Bu şekilde düzeltilirse en doğrusu olur tşk ederim

 2. Değerli trabzonlular dernekte görünüpte görmezlikten gelinen bir durum var !
  Trabzonlular neden derneğe gelmiyor?
  Dernek binasına o kadar masraf edilip yapıldı neden boş ?
  Derneği kendi malı gibi görüp diğerlerini dışlayanlar kim?
  Dernekte ikilik yaratıp gruplaşmaya sevkeden neden nedir arkasında kimler var?
  Gerekirse derneğe zarar verdikleri gerekcesiyle üyelikten ihrac edilmesi gereken kim?
  Derneği siyasete alet edenler kimlerdir üyelikleri gözden gecirilmerlimi?
  Derneği basamak olarak kullananlar kimlerdir derhal dernekten ellerini cekmelilermidir?
  Dernekte siyasi yükselmek amaçlı ve reklamını yapmak amaçlı dernek başkanlığı ve ya yönetim kurulu üyeliği yapmak isteyenler kimlerdir ?
  Derneği dernek gibi kullanmayan babasının evi gibi düşünenler kimlerdir?
  Arnavutköydeki trabzonlular derneğe neden küskün ve kimler sayesinde küskün?
  Derneğin eski başkanları derneğe ve biraraya gelemiyor sebepleri nedir ?
  Dernekte eskisi gibi dostluk ve dayanışma etkinlikleri yapılmıyor nedendir?
  Derrneğin trabzonspor adında bir takımı vardı ona ne oldu neden yok ?
  Dernek üyeleri tv proğramlarına götürürdü artık götürmüyür sebepi nedir ?
  Dernek piknikler düzenlerdi artık düzenlenmiyor engelleyen kimlerdir?
  Son zamanlarda dernekte özellikle iktidar partisinin reklamları yapılarak dernek akp liymiş gibi gösterilmekte sebepi KİM,NE,NEDEN,NİYE,AMAC nedir?
  Dernekte eskisi gibi trabzonlulara yardım edilmiyor neden?
  Dernek üyenin gözünde hep para alan ama kendilerine hiç faydası dokunmayan bir korku haline geldi neden?
  Dernekte bir yemek verilse yinemi para tomlanacak diye üye kacıyor bunu kim başlattı kim kıracak?
  Dernek amacından cıkmış durumda üyenin biri dernekler masasına bir şikayette bulunup müfettiş istese bu haliyle kapatılır bunun önüne kim gececek?
  Bir toplantı yapılıp yukarıdaki sorular üyeler arası ve yönetim birbirlerine sorulmazsa bunda ne samimiyet aranır nede derneğin düzelmesi böyle gelir daha berbat halde gider ve kapanır.
  yukarıdaki soruları acık ve de net bir şekilde tartışmaktan kacınırsanız asla cevabını bulamayıp hiç bir gelişme sağlayamazsınız
  Yukarıdaki gercekleri askıya alır amaaan derseniz kendi çıkarlarınızdan başka bir hizmet etmemiş olursunuz.
  Yukarıda belirtilen derneğe zararlı kişileri tesbit edip kendiniz dahi olsa yok etmezseniz menfaatcı olduğunuz için olduğu anlaşılmaktadır.

 3. Dernek adına sevgili hasan kardeşim çok doğru tesbitleri olmuştur bu durumlar masaya yatırılıp acık acığa konuşulmazsa gercekten dernek zatten yok gibi bişey
  Dernek başkanı zengin olması şart olmamalı başkan cebinden harcamamalı ki yarın ben bu derneğe şu masrafı ettim cebimden bu kadar cıktı dememeli yoksa siyasette yapar derneği basamakta kullanır dernek üyesin den aidatı az ama mutlaka almalı 2 veya 3 ayda bir dernekte üyeden hiç para talep edilmeden kaynaşma yemeği verilmeli,
  Dernekte bir toplantı yapılıp üye olan veya olmayan cağrılıp hasan kardeşimin yazdıkları acıkca konuşulmalı kimse bu durumda sessiz kalmamalı vebal altında kalır vijdanı olan yöneticiler ve başkanlar bu durumu dikkate alıp yapmalı yada istifa edip gitmeli derneğin durumu ortada dahada kötüye gideceğini herkes bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,020BeğenenlerBeğen
2,808TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles