14.4 C
New York kenti
Pazar, Haziran 13, 2021
spot_img

Ateş Sorguçlu Barbet

atessorguclubarbetBarbetler dünyanın geniş bir alanında yaşarlar. Asya, Afrika ve Amerik’nın tropikal kısımlarındaki açık veya ormana benzer yerlerinde ortaya çıkar. Ateş sorguçlu barbet, Malezya ve Sumatra’nın sık ormanlarından köken alan bir türdür. Sonuç olarak, iyi ekili kuşhanelerde iyi uyum sağlar.

Beslenme ve Barınma
Kendi türünün en fazla meyve ile beslenenidir. İyi seçilerek dilimlenmiş meyve ve çilekgillerden her gün verilmelidir. Meyveye, ıslatılmış minah topaklarına düzgaga gıdalarını ilave edebilirsiniz; fakat bu hazırlanan gıdalara güvenmeyin. Diyet zengin gelebilir. Aynı şekilde belirli düzende un kurtları gibi bazı canlı gıdalar da temin edebilirsiniz.

Daima bir kap temiz suyu, kuşun banyo yapabilmesi için yerleştirin. Gerçi başlangıçta, kendi gayretiyle yaptığı banyodan sonra, içi suyla dolmuş ve uçamayan bir hale gelmesi veya özellikle dış bir kuşhanede üşütmeye açık olmaması için kontrol edin. Bu kuşlar soğuğa dayanıksızdır, en iyisi soğuk havalarda içeriye alınmasıdır.

Barbet çoğunlukla saldırgan bir kuş olduğu için, ayrı çiftler olarak barındırın.

üreme
Barbete içeridi devamlı çalışan güçlü gagaları ile sıklıkla tercih ettikleri folluk veya içi boş kütük verilmesi önerilir. Erkek kuşa dikkat edin, eşine karşı saldırganlaşabilir.

çeşitler
Benkli D’Arnaıd Barbeti (Trachyphonus Vaillanti) diyetlerinde daha çok omurgasızları isteyen daha böcekcil tipler için tipiktir. üreme de farklıdır. Yuva deliği kullanmaktansa, çiftler bir üreme tüneli kazarlar. Eğer öyleyse, ağır ve uzun süren yağmurda su basmaması için yakından gözeleyiniz.

Diğer Adları: Psilopogon Pyrolophus
Ortalama Boy: 25 cm
Ortalama Ömür: 8 yıl
Cinsiyet: Bilimsel tespit gerekir.
Üreme: Kuluçka 14 gün sürer, tüylenme 20 gün sonra olur.
Genç Kuşlar: Erişkinlerden daha mat tüylüdürler.
Ayırt Edici Özellikleri: Boğaz:Boğazdaki sarı yama ve kuvvetli gaga barbetlerin akraba olduğu tukanları andırır. Tüyler: Ormandan gelen barbetlerin yeşilimsi vucüt tüyleri vardır, açık kılıklardan olanlar daha koyu renklidir.Ayaklar: Ayaklardaki pullar bu kuşun olgunluğunu gösterir.
Önceki İçerikBombay
Sonraki İçerikGordon Setter

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,020BeğenenlerBeğen
2,809TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles