21.9 C
New York kenti
Pazar, Haziran 13, 2021
spot_img

Barraband Paraket

barraband-paraket-polytelis-swansonDikkat çekici barraband paraketleri kısa zamanda kuşhane ortamına alışan, elinizden yem yiyen, muhteşem zarif kuşlardır. Barraband paraketleri doğada ne zararlı ne de gürültücülerdir. Ancak cazip huylarına rağmen, aktif doğaları ev kuşu olarak içeride tutulmalarına ekseriyetle engel olur. Bunun yerine, çiftleri uzun bir kuşhanede barındırın.

Beslenme ve Barınma
Bu kuşlara sade kanarya yemi, akdarı, biraz elma ve yeşil gıda ile iyi durumda muhafaza etmek için en az 3.6 m uzunluğunda bir oda verin. Dayanıklı olduğundan bütün yıl dışarıda barındırılabilirler.

üst solunum yolu enfeksiyonlarına meyillidirler. Dikkate alınacak hastalık, gözlere de etki eden mycoplazmosistir. Dolayısıyla burun tıkanıklığı belirtilerini gözleyin. Bazen farkedilemeyen kafa travmalarına bağlı, ani felç durumları bildirilmiştir. Yavaş yavaş zamanla iyileşebilir.

üreme
çift üremeye hazır göründüğünde 60 cm derinliğinde ve 20 cm2’lik bir folluk verin. üreme şansını arttırmak için iki çifti birbirini görüp duyabileceği şekilde barındırmayı deneyin. Genç erkek kuşlar bir buçuk yaşına geldiğinde, erişkin tüylenmesine kavuşmadan kendilerini ötüşleri ile ispat eder.

Diğer Adları: Polytelis Swansonni, Görkemli Paraket
Ortalama Boy: 27 cm
Ortalama Ömür: 15 yıl
Cinsiyet: Dişilerin grimsi yeşil tüyleri vardır.
Üreme: Kuluçka 19 gün sürer, tüylenme 30 gün sonra olur.
Genç Kuşlar: Erişkinlere benzerler, fakat tüyleri daha mattır.
Ayırt Edici Özellikleri: Baş: Sarı tüy erkeğin dişiden kolayca ayırt edilmesini sağlar. Yüz: Dişiyi yüzünün eşinden az çok daha renkli oluşundan kolayca ayrılır. ilginç olarak genellikle daha ağırdır.Boğaz: Boğazdaki parlak kırmızı tüy baştaki sarı ile kontras yapar.
Önceki İçerikCalifornian Spangled
Sonraki İçerikHanover Tazısı

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,020BeğenenlerBeğen
2,810TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles