20.8 C
New York kenti
Pazartesi, Haziran 14, 2021
spot_img

Federasyon Kardeşliği

trabkon30TDF – Trabzon Dernekleri Federasyonu ile KONFED – Konya Dernekleri Federasyonu TRABZON İLE KONYA İLLERİNİ KARDEŞ ŞEHİR YAPMAK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLIYOR..

Trabzon Dernekleri Federasyonu ve Konya Dernekleri Federasyonu İstanbul’da bir araya gelerek ön protokol imzaladılar.

İstanbul’da bulunan Trabzon Dernekleri Federasyonu ile İzmir’de bulunan Konya Dernekleri Federasyonu Genel Başkanları; İstanbul’dan yayın yapan Mavi Karadeniz Radyo-TV sahibi Faik Hacıbektaşoğlu’nun önderliğinde bir araya gelerek Sivil Toplum Kuruluşları Kardeşliği için anlaşma yaptılar.

ÖNEMLİ GİRİŞİMLERDE ORTAK PROJELER

Faik Hacıbektaşoğlu; Konya’ya gidiş gelişlerinde fark ettiği Konya-Trabzon halklarının ortak özelliklerini Sivil Toplum Kuruluşları platformuna taşıyarak, önemli girişimlerde ortak projeler üretilmesi ve birlikte özgün işler yapılabilmesi amacıyla her iki ilin Federasyon Genel Başkanlarını bir araya getirdi.

Trabzon ve Konya halkının ortak kültürüne katkı sağlamak amacıyla; Her türlü eğitim, kültür, sağlık, sosyal, ekonomik, spor, çevre yararları, ticari girişimcilik, etkinlik, dayanışma, bölgesel tanıtımlar, geziler ve diğer konularda işbirliği yapılması yönünde çalışmalar yapılabileceğine ilişkin görüş alışverişi yapan Genel Başkanlar Nurettin Turan ve Mehmet Aydoğan Mavi Karadeniz Radyo TV merkezinde ön protokol yaparak ilk adımı attılar.

MEVLANA VE KEMENÇE

Trabzon Konya arasında kültür paylaşımı ile Mevlana esintilerinin etkinlik olarak Trabzon’a taşınması ile Horon, Kemençe ve Güzel Sanatların, Trabzon’dan, Konya’ya taşınması için ortak etkinlikler düzenlenmesinin ilk iş birliği olması yönünde görüş birliğine varıldı.

Genel Başkanlar Mehmet Aydoğan ve Nurettin Turan; İki şehir insanlarının ortak kültür paylaşımını sağlamak, Trabzon ve Konya Yerel yönetimleri, Bürokratları ve Mülki Amirleri arasında diyalogu geliştirmek üzere, Konya Dernekleri Federasyonu ile Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak etkin ve ileri düzeyde işbirlikleri geliştirmeyi ve hayata geçirmek istediklerini belirttiler.

KARDEŞ ŞEHİR

Sonuçta iki şehrin Kardeş Şehir olmalarını gerçekleştirmek amacı ile bir araya gelinerek yapılan bu ön protokolün her iki kurumunda bu doğrultuda karar çıkartmak üzere, yönetimlerine sunulmasına, Federasyon yönetimlerinin alacakları karar doğrultusunda belirlenecek takvime göre çalışmalara başlanmasına karar verildi.

İmzalanan ön protokolün ardından MaviKaradeniz RadyoTV sahibi Faik Hacıbektaşoğlu Genel Başkanları ve yardımcıları ile KON-TV, MedyaGünebakış ve Gözde Karadeniz Medya sahiplerine Of-Hayrat Cemiyeti restoranında bir akşam yemeği vererek anlaşmayı kutladılar.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,020BeğenenlerBeğen
2,810TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles