20.8 C
New York kenti
Pazartesi, Haziran 14, 2021
spot_img

STK Konfederasyon’unda Bir İlk

26 DALDA SEÇKİNLİK ÖDÜLLERİ VERMEYE HAZIRLANIYOR

blank7 Şubat 2010 tarihinde Büyük Çamlıca Çömlek Restoranda yapılan toplantıya Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu STK Seçkinlik Ödülleri Danışma Kurulu ve STK Temsilcileri katıldı. Toplantıda TDF’nu genel başkan Nurettin TURAN, başkan vekili Mustafa DEMİR başkan yardımcısı Hüseyin AYAZ, genel sekreter Ali Turan GÜR ve genel başkan danışmanı Meral ÇİL temsil etti. Toplantının açılış konuşmasını yapan TSTK Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan EKŞİ, STK temsilcileri ile Danışma Kurulunu oluşturan seçkin bilim insanlarına hoş geldiniz dedikten sonra, sivil toplumun ülkenin kalkınmasında, demokrasinin gelişmesinde önemli hizmetler verdiğini ve bu önemli görevi yerine getirmede 26 dalda popüler ödüller verilmesinin örnek bir çalışma olduğunu vurguladı. Haziran ayında Cumhurbaşkanı, Başbakan ve diğer devlet üst kademe yöneticilerin katılmasıyla Dolmabahçe Sarayı Has Bahçede düzenlenmesi planlanan ödül törenleriyle ilgili olarak bilgi veren Hasan Ekşi, toplam 300 kişi kadar olması beklenen jüri üyeleri topluluğu ile diğer konukların yaklaşık 2000 kişilik bir davetli sayısına ulaşabileceğini ifade etti.

Katılımcıların kendilerini tanıtmasının ardından STK Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ender Pehlivanoğlu,  uzun ve titiz çalışmalar sonucu ödüllerin belirlendiğini, jüri başkanı profesör hocalarımızın, 3 ile 11 kişi arasında seçecekleri jüri üyelerini özgürce belirleyebileceklerini ve bu yıl ödül verilmesinin bir ilk olması bakımından,  bundan sonraki sistemin sürekliliğini ortaya koyması bakımından bir test niteliği taşıyacağını belirtti. Jüri üyelerinin yalnızca bilim insanlarından değil, alanlarında seçkin kişilerden de oluşturulabileceği, bu konunun jüri başkanlarının inisiyatifinde olduğu kaydedildi.

Jüri Başkanlarından, jüri üyeleri belli olanlar bu konuda bilgi verdiler. İki jüri başkanı, konularının hassasiyetinden dolayı, jürilerini ödüllerin belli olmasından sonra duyuracaklarını söylediler. Jüri üyelerini henüz belirlememiş olan jüri başkanlarının, mümkün olan en kısa sürede jüri üyelerinin adlarını belirlemesi kararlaştırıldı.

T.D.F. Ajans

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,020BeğenenlerBeğen
2,810TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles