20.1 C
New York kenti
Pazar, Haziran 13, 2021
spot_img

BASIN BİLDİRİSİ

blankBASIN BİLDİRİSİ

TDF-TRABZON DERNEKLERİ FEDERASYONU Trabzon ve Trabzon İnsanı üzerinden prim yapmaya çalışan Milletvekillerini Uyarıyor.

TDF-Trabzon Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu olarak, Trabzonlu olmanın gereği olarak, çalışmadan kendisini çalışmış göstermek isteyen, elinde bilimsel, deneysel kayıtları olmayan ve ciddi verilere sahip olmadan varmış, olmuş, gibi davranarak gereksiz, yersiz, zamansız açıklamalar yapan Milletvekillerini kınıyor ve benzeri davranışları gösterebilecek olanları da uyarıyoruz.

Trabzon ve Trabzonlu ile uğraşmayın

Bugüne kadar, 8 yıldır sesleri çıkmayan, hiçbir toplumsal etkinlik içerisinde yanımızda olmamış fakat Ankara’da hem de TBMM de nasıl olduysa bir Komisyon Başkanlığı kapmış Milletin Vekillerinin, isimlerini duyurmak ve kendilerini ispatlamak için yaklaşan genel seçimler öncesinde hareketlendikleri gözlerimizden kaçmıyor.

SAYIN VEKİLLER TRABZONU VE TRABZONLUYU KENDİNİZE MALZEME YAPMAYIN

Millet Vekili seçildikleri yörelerine, kendilerine ve içinde bulundukları meclise yeterli katkıyı sağlayamayan bazı milletvekilleri yaklaşan genel seçimler öncesi yeniden yapılacak milletvekilliği sıralamasına girebilmek için olsa gerek yollara döküldüler.

Ankara’nın rahatlığına alışan ve yerlerinde oturan vekiller, uzun zamandır kendilerine verilen görevlerde hiçbir bilimsel çalışma yapmadıkları için, ortaya koyabilecekleri ciddi bir iş olmadığından ve bir şekilde de kendilerinden söz ettirmek için medyanın gücünden de yararlanarak nedense son günlerde Trabzon’da çalışma yapma sevdalılıkları tuttu.

Maksat Komisyona Ayrılan Bütçeyi Bitirmek

TBMM’nin kendilerine ayırdıkları bütçelerle, komisyonlarının görev alanındaki konularda bilimsel çalışmalar yapmak için gitmeleri gereken bölgelere gidecekken, işin esasından uzaklaşıp

Trabzon’a ve çevre illere giden veya turistik yerlerimizi gezip dolaşarak şehrin en önemli makam ve lüks otellerinin toplantı salonlarında toplantılar yaparak Ankara ya dönmeleri garipsenecek bir durumdur.

Komisyon Başkanı Çalışıyor Desinler Diye

Toplantıya gelirken ellerinde yaptıkları bilimsel hiç bir bilimsel çalışma olmayan bu vekillerimiz, turistik gezi ve konaklamaların ardından, toplantı salonuna girerken kapıda kendileri getirttikleri ve ya gördükleri bir kaç kişiyle yaptıkları muhabbetten aldıkları sözleri kendilerinin yaptıkları bilimsel çalışmalarmış gibi açıklamaları, kapıda bekleyen basın mensuplarına, Ankara’ya bende buradayım. Ben de bir çalışma yaptım dercesine beyanatlar vermeleri, bölge halkının T.C vekillerine olan güven ve saygısını istismar eden açıklamaları, Trabzon camiasını derinden üzmüştür.

DEDİKODU BEYANATLARI YAPANLARI KINIYORUZ

Komisyon çalışması olarak hiçbir bilimsel araştırma yapmadan sadece aldıkları dedikodu gibi duyumlara dayanarak Trabzon’da basın önüne geçerek Trabzon kızlarına dil uzatan TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman’ı

Yine elinde, dosyasında hiçbir bilimsel çalışması olmayan şehir merkezlerinde gezerek konuştuğu kişilerden aldığı yanlış bilgilerle Çernobil’in Karadeniz’de etkisi yok diyerek açıklamalar yapan AKP Gümüşhane milletvekili,  TBMM Kanser araştırma komisyonu başkanı Kemallettin AYDIN’ı

Esef verici beyanatları ve basında yer alan görüşleri nedeniyle kınıyoruz.

TDF-Trabzon Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu olarak Sayın vekillerden; Bilgi edinme yasası gereğince, bu iddia gibi açıklamalarının, varsa bilimsel çalışmalarına ilişkin belgelerin tarafımıza gönderilmesini istiyoruz.

Trabzon Halkını Küçümseyen, Rencide Edenlerden Hesap Sorarız

Bu tür açıklamaların dayanağı olan belgelerin tarafımıza verilmesi kendilerinin iyiliği içindir. Değilse

Bu vekillerimizle bilgi edinme yasası çerçevesinde gerekli yazışmaları genel merkezleri aracılığıyla yapacağız. Yazılarımızı kendilerine ve genel başkanlarına göndererek verecekleri cevaplar sonucunda gerekli kararları alarak haklarında suç duyurusunda bulunarak şikâyetçi olacağız.

BASINA YAPILAN AÇIKLAMALARIN BİLGİ VE BELGELERİNİ İSTİYORUZ

Bizler Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak; Bilginin esas kaynağına ulaşmadan vereceğimiz tepkinin ve yapacağımız acıkmamaların bu tür hataları yapanlardan farkımız olmayacağı düşüncesiyle sorumluluğumuzun bilincinde olarak Trabzon camiasına dolaysıyla bölge halkına karşı sorumluluğumuzu işi kurallarına göre yaparak yerine getirmiş olacağız.

TDF

Trabzon Dernekleri Federasyonu

Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulları

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,020BeğenenlerBeğen
2,808TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles