20.1 C
New York kenti
Pazar, Haziran 13, 2021
spot_img

TDF TRABZONLU METİN BAL’A SAHİP ÇİKTİ

blankTDF TRABZONLU METİN BAL’A SAHİP ÇİKTİ

METİN BAL’IN AİLESİ PERİŞAN

İran’da Kullandığı Tır’ da Uyuşturucu Bulunan ve İran Mahkemesinde Yargılanarak İdam Cezasına Çarptırılan 32 Yaşındaki Trabzonlu hemşerimiz Metin Bal’ın, Yozgat’ın Sorgun İlçesinde Yaşayan Annesi Huri Bulut Göz Yaşı Döküyor.

Oğlunun Türkiye’ye Getirilmesi İsteyen Anne Bulut, Başbakan’dan Yardım İstedi. Ailesinin ve arkadaşlarının gözyaşları döktüğü 5 çocuklu Metin İçin bütün çabalar ve çağrılar boşa çıktı.

TDF-Trabzon Dernekleri Federasyonu Sahiplendi

Son çare olarak sivil toplum kuruluşların başvuran ailenin sesini TDF-Trabzon Dernekleri Federasyonu Duydu. Konu hakkında yasal yollardan ayrılmadan, insani olarak yapılabilecek ne varsa yaparız diyen Federasyon Yönetimi yetkili bütün makamlarla birlikte İran Türkiye İş Konseyi Başkanı Ali Osman ULUSOY’DAN yardım ve destek isteyecek.

Ekonomik durumlarının kötü olduğu Avukat bile tutamadıkları belirtilen ailenin Metin’in suçlu olamayacağını, kandırılarak veya yanıltılarak bu olayda kullanıldığını düşünen aile TC yetkili makamlarının olaya el koymasını istedikleri belirtildi.

Aslen Trabzonlu olup Yozgat’dan evlenip Mersine işi gereği yerleşen ve orada yaşayan Metin BAL’ ın bu duruma düşmesi nedeniyle ailesinin 7 aydır ev kirasını ödeyemediği ve evlerindeki eşyalarını satarak akrabalarını yanlarına sığındıkları öğrenildi.

METİN BAL İDAM EDİLECEK

İran’da İdam Cezasına Çarptırılan 32 Yaşındaki Metin Bal’ın, Annesi Başbakan’dan Yardım İstedi.

İran’da Mayıs ayında uyuşturucu taşıma suçundan gözaltına alınan ve yargılandıktan sonra idam cezasına çarptırılan 32 yaşındaki TIR şoförü Metin Bal’ın Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde yaşayan annesi Huri Bulut gözyaşı döküyor.

Anne Bulut, oğlunun idamının durdurulması için Başbakan’dan yardım istedi. Evli ve 5 çocuk babası olan oğlunun Ocak ayında Mersin’de Uluslararası Nakliye şirketinde işe başladığını belirten anne Huri Bulut, Oğlum iki veya üç kez İran’a gidip gelmiş.

Daha sonra da yanında bulunan baş şoförle Afganistan’a tavuk götürmüşler.

Dönüş yolunda ise İran’da yapılan aramada, kullandıkları TIR’da uyuşturucu bulunmuş. Oğlum 6 aydır İran’da hapis yatıyor. Dün sabah telefonla bizi aradı ve hiçbir suçu olmadığını, uyuşturucudan da haberi olmadığını söyledi. Ben oğlumun böyle bir şey yapacağına inanmıyorum” dedi.
Dışişleri Bakanlığına dilekçe ile bilgi verdiklerini ifade eden anne Huri Bulut, Mayıs ayında oğlumun İran’da hapis yattığını öğrenince, Ankara’ya gidip Dışişleri Bakanlığı’na dilekçe ile müracaat ettim, ama aradan 6 ay geçti, hiçbir haber alamadık. Bakanlığa telefon açıp durumuyla ilgili bilgi almak istiyoruz, ancak hiçbir sonuç çıkmadı. Dün sabah oğlum telefon edip, idam cezası aldığını söyleyince ne yapacağımı bilemedim. Çaresiz bir şekilde bekliyoruz. Oğlumun evi Mersin’de, eşi ve çocukları da oradadır. Benim vicdanım rahat, çocuğumun uyuşturucu işini kesinlikle yapmayacağını çok iyi biliyorum. Oğlumun üzerine yıktılar suçu. Suçsuz olduğunu biliyorum. Başbakanımızdan rica ediyorum, yalvarıyorum oğlumu kurtarsın. Ne olur bir el atsın. İdam edilecekmiş, yalvarıyorum başbakanımıza, kimsesi yok, babası da yok. Öldü babası” diye gözyaşı döktü.
Metin Bal’ın, kız kardeşi Sibel Zorlu ise ağabeyi ile telefonda konuştuklarını belirterek, Ağabeyimle telefonda konuştuk. Hiçbir suçu olmadığını söyledi ve suçu baş şoförün işlediğini anlattı. Cezaevinde 15 gün birlikte kalmışlar. Baş şoför ağabeyime suçu sen üstlen, ben buradan çıkınca seni de kurtarırım demiş ve ikna etmiş” diye konuştu.
MERSİN’DEKİ EŞİ: “EŞİM SUÇSUZ NE OLUR ONU KURTARIN”
İran’da kullandığı TIR’da uyuşturucu bulunan ve yargılanarak idam cezasına çarptırılan 32 yaşındaki Metin Bal’ın, Mersin’de bulunan 4 yıllık eşi çaresizlik içinde kaldı. Annesinin evine sığınmak zorunda kalan genç kadın eşinin suçsuz olduğunu öne sürerek, Cumhurbaşkanı ve Başbakandan soruna el atması çağrısında bulundu.
İran’da mayıs ayında uyuşturucu taşıma suçundan gözaltına alınan ve yargılandıktan sonra idam cezasına çarptırılan 32 yaşındaki TIR şoförü Metin Bal’ın Mersin’de yaşayan eşi Adile Bal, Çay Mahallesi’nde bulunan annesi Feride Yıldırım’ın evine çocukları Sedenaz(2) ve Yusuf(1) ile birlikte sığındı. Eşi ile birlikte çektirdiği fotoğraflara bakarak özlem giderdiğini anlatan Adile Bal,
“Evin kirasını ödeyemedik, evin eşyalarını satmak zorunda kaldım. Şu anda 2 çocukla annemin evine sığındım. Cumhurbaşkanı ile Başbakana sesleniyorum. Eşimi idam edeceler. Ne olur yardım etsinler. Eşimin çalıştığı şirkete gittim, eşimin kurtarılmasını istedim. İlgilenmediler eşim idam bekliyor. Yetkililere sesleniyorum. Ne olur eşimi kurtarmak için bir şeyler yapsınlar” dedi.
Eşinin Mersin’de Uluslararası Nakliye şirketinde işe başladığını belirten Adile Bal, “Eşim iki veya üç kez İran’a gidip gelmiş. Daha sonra da yanında bulunan baş şoförle Afganistan’a tavuk götürmüşler. Dönüş yolunda ise İran’da yapılan aramada, kullandıkları TIR’da uyuşturucu bulunmuş. Eşim 6 aydır İran’da hapis yatıyor. Yakalandığı anda beni telefonla aradı. Kesinlikle uyuşturucu ile bir ilgisinin olmadığını söyledi. Ben eşimin kesinlikle böyle bir olayla ilgisinin olmadığını biliyorum. Bu nedenle kurtarılması için Devlet yetkililerinden gerekenin yapılmasını istiyorum. Maddi hiçbir gücüm yok, avukat da tutamıyorum. Ne olur eşimi kurtarın. Başbakana buradan sesleniyorum, ne olur eşimi kurtarsınlar” diye konuştu.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,020BeğenenlerBeğen
2,808TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles