20.1 C
New York kenti
Pazar, Haziran 13, 2021
spot_img

Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığından Önemli Ziyaret..

tdfarnvug-smallArnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim BALTACI İkinci kez Seçildi..

29 Mart yerel seçimlerinde ikinci kez Belediye Başkanı seçilen Arnavutköy Belediye Başkanı Trabzon Çaykara’lı hemşerimiz Ahmet Haşim Baltacı TDF- Trabzon Dernekleri Federasyonu tarafından ziyaret edildi.

TDF-Genel Başkanı Nurettin Turan, Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ayaz, Abdullah Öztürk yönetim kurulu üyeleri Hasan Uzun, Ahmet Şeker Halil İbrahım Yağcı, Denetleme Kurulu Başkanı Bahçelievler Trabzon Derneği Başkanı Ahmet Hocaoğlu’ndan oluşan heyet Arnavutköy Trabzonlular Derneği Başkanı Yunus Gürdamar, Genel sekreter kemal Tatlı yönetim kurulu üyesi Mustafa Akyüz denetleme kurulu üyesi Nazım Asan ve Mustafa şahinden oluşan heyet ile birleşerek ikinci kez başkan seçilen Trabzonlu hemşerimiz  Ahmet Haşim Baltacı’yı  makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette Trabzonluların İstanbul’daki durumları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının önemi üzerine duruldu.

Arnavutköy’de bu günlere gelebilmek için Trabzonluların çok zorluklarla karşılaştıklarını belirten Arnavutköy Trabzon Derneği Başkanı Yunus Gürdamar şimdi her şeyimiz var.Yeni çiçeği burnunda geniş bölgesi olan bir ilçeyiz.  Hemşerilerimizi ikamet etmeye ve yatırım yapmaya bekliyoruz.

Derneklerin ayakta kalabilmelerinin, yaşamlarını sürdürmeleri ve her kesimden insanın yönetimde daha çok söz sahibi olabilmesi için yerlerinin kendi mülkleri olmasının şart olduğunu belirten Federasyon Başkanımız Nurettin Turan bunu bütün zorluklalara rağmen Arnavutköy Trabzonlular Derneğinin başardığını söyledi.

Nurettin Turan; Bunun tüm derneklerimize örnek olması gerektiğini belirterek, gerek bu bölgede oturan veya bölgeye gelebilecek olan Trabzonluların yeni ilçe olan bu bölgeye gelebilmeleri için ilk etapta 1000 kişilik Trabzon sitesi yapılması çalışmalarının bir an önce TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ile temas kurarak başlatacaklarını anlattı.

Aynı zamanda yaşlılarımız içinde Trabzon yaşam evi yaparak hem bölgede oturan Trabzonluların yaşamlarını daha iyi şartlarda sürdürmelerini hem de yeni gelecek hemşerilerimize yaşam alanı açarak yaşlılarımıza Trabzon kültürünü yaşayacakları ortamlar sağlamak olacaktır dedi.   

 

– ÖZGEÇMİŞ –

Ahmet Haşim BALTACI

Trabzon’un Çaykara ilçesinden olan A.Haşim BALTACI, 1965 yılında doğdu. 1969 yılından itibaren Arnavutköy’de ikamet etmekte olan A.Haşim BALTACI, ilkokul,ortaokul ve lise tahsilinden sonra 1984 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Uzay Bilimleri ve Astronomi Bölümündeki eğitiminin ardından, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü kazanarak; 1989 yılında mezun oldu.

Askerliğine 1991-1992 yılları arasında Ankara-Polatlı Topçu Okulunda başlayarak, Hatay-Kırıkhan Endüstri Meslek Lisesinde Yedek Subay Öğretmen olarak tamamladı.

AB, Küreselleşme ve Yönetim Organizasyonu konulu kurs ve seminerlere katılan A.Haşim BALTACI, iş hayatında mühendislik,tekstil,otomotiv,gıda paketleme ve iletişim sektörlerinde işletme sahibi ve yönetici olarak çalıştı.

Birçok sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları içerisinde de aktif olarak yer aldı. 28  Mart 2004 yerel seçimlerinde AKPARTİ’ den  Arnavutköy Belediye Başkanlığına seçildi.  Halen Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Yönetimi Bölümü, Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim programında yüksek lisans yapmaktadır.

Ahmet Haşim BALTACI evli ve üç çocuk babasıdır

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,020BeğenenlerBeğen
2,808TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles