19 C
New York kenti
Pazar, Haziran 13, 2021
spot_img

Trabzon Fotoğraf Yarışması

afis

Son Başvuru Tarihi
11 Eylül 2009 / Cuma
 
İletişim
adres: Gazipaşa Cad. Eski Mektep Sok. Bulvar Apt. No: 5/1  Kemerkaya Mahallesi  MERKEZ/TRABZON
telefon: 0–462 3221610 – 3221611
e-posta: www.trabzonicin.com      [email protected]
 
Yarışmanın Konusu ve Amacı
 
MÜSİAD Trabzon Şubesi olarak bu yıl ilk kez düzenleyeceğimiz “Trabzon Benim Aynam Fotoğraf Yarışması” nda; “Benim Aynam Trabzon” diyen tüm katılımcılarıyla, herkesin kendi kadrajından hikâyelerini görmek istemekteyiz.
 
Trabzon’un yansıttıklarını bir karede buluşturabilmeyi arayan yarışma, zengin bir tarihe ve kültüre sahip olan şehrimizin insanına kattığı değerleri ve insanımızın şehre kattığı değerleri farklı bir yorumunu aramaktadır. “Trabzon Benim Aynam Fotoğraf Yarışması”, tüm değerleriyle; kenti, katılımcıların gözüyle izlemek, farklı yorumları ve bakış açılarını aramak, fotoğraf karesinde Trabzon’u ve katılımcılardan yansıyanları buluşturabilmeyi amaçlamaktadır. Tarihi, kültürel, doğal, sosyal ve ekonomik açıdan, farklı bakış açılarıyla tüm değerleri belgelemek, ön plana çıkarıp, tanıtmak ve aynı zamanda kent turizmine katkıda bulunmayı da amaçlamaktadır. Bu sayede objektiflere yansıyan Trabzon, gerek yurt içinde, gerek yurtdışında tanıtım olanağı bulacaktır. Ayrıca yarışmamız bir yönüyle de fotoğraf sanatının gelişimine destek sağlanmış olacaktır.
 
Yarışma Koşulları

— Yarışma, tüm halkımıza, amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açıktır.
— Yarışma her türlü baskı dalında (renkli ya da siyah beyaz) serbest olup, yarışmacılar en çok 3 eserle katılabilir.
— Bilgisayarda fotoğrafın asıl görüntüsü değiştirilerek elde edilmiş eserler değerlendirilmeye alınmaz. Yazıcı çıktısı fotoğraflar kabul edilmez.
— Eserlerin daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ve sergilenmemiş olması gerekmektedir.
— Yarışmaya gönderilecek eserlerin kısa kenarı 30 cm, uzun kenarı 45 cm’ den fazla olmamalıdır. Baskıların çerçevesiz, kenar boşluğu olmadan ve paspartusuz olması gerekmektedir.
—Fotoğraf orijinalleri gönderildikleri baskı kadrajlarında ve boyutunda JPEG, TIF ya da RAW formatında CD’ye kayıtlı olarak katılım formu ile birlikte ayrı zarfta, fotoğraflarla aynı paket içerisinde, son katılım tarihinde mesai saati bitimine kadar yarışma sekretaryasında olacak şekilde gönderilmelidir.
— Eserlerin arka yüzünün sağ alt köşesine isim ve sıra numarası, çekim tarihi, yeri ve fotoğrafın adı yazılmalıdır.
— Gönderilen eserler titizlikle korunacaktır. Posta ve kargodaki kaybolma, gecikme ve hasarlardan kurumumuz sorumlu olmayacaktır.
— Yarışma koşullarına uymadığı sonradan belirlenen ödül almış eserlerin kazanımları geri alınacaktır.
— Ödül alan eserler kurumumuz arşivlerine alınacaktır. Sergilenmeye değer bulunan eserler “Markalar ve Hikâyeler Fuarı” süresi boyunca eser sahipleri isimleri belirtilerek sergilenecek ve eser sahibi istediği takdirde kurumumuz görevlilerince, satışı takip edilecektir. Satış bedeli eser sahibine, yüzde ellisi kurumumuza kalmak koşuluyla verilecektir.
— Yarışmaya katılan bütün eserler, sanatçı ismi belirtilmek kaydıyla, kurumumuz tarafından hazırlanacak katalog, takvim, broşür, afiş, web sayfası, kartpostal, kitap ve dergilerde ücretsiz olarak kullanılabilecektir.
— Yarışmaya katılanlar yukarıdaki katılma koşullarını ve jüri kararlarını kabul etmiş sayılır.
 
 
Yarışma Takvimi
Son katılım tarihi: 11 Eylül 2009
Sonuç bildirimi: 01 Ekim 2009
Sergileme: 01 Ekim–04 Ekim 2009
Ödül töreni: 01 Ekim 2009
 
Ödüller

Birincilik Ödülü: 1.000 TL + Plaket
 
Sergilenmeye değer eserler “Markalar ve Hikâyeler Fuarı” ’nda, fuar süresince eser sahiplerinin adlarına sergilenecek ve satışa sunulacaktır.

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,020BeğenenlerBeğen
2,810TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles