14.4 C
New York kenti
Pazar, Haziran 13, 2021
spot_img

İyi bir pazarlama için 10 Pazarlama taktiği

blankMesajınızın her bakımdan dünya çapında bir kitleye ulaştırmak için şu ipuçlarını kullanın.

2010 pazarlamacılar için heyecan verici bir yıl olacak; geçen on yıllık dönemde şekillenmiş olan trendler iş sahipleri için yeni fırsatlar yaratıyor. 21. yüzyılın ilk on yılı ekonomik problemler, batan şirketler ve çevre felaketleri getirdi, ama aynı zamanda geleneksel medya, hiç kimsenin hayal edemeyeceği kadar hızlı ve uzağa ulaşabilen dünya çapında bir iletişime dönüştü. Twitter, Facebook, bloglar, online videolar gibi sosyal internet araçları sayesinde haberlere ve bilgilere derhal ulaşılabiliyor ve bu pazarlamacıların tüketicilere ulaşmak için yeni ve heyecan verici fırsatlara sahip oldukları anlamına geliyor.

Bu ekonomik , kültürel, politik ve çevresel olaylar, teknolojik gelişmeler ve küresel online iletişim yanında, aşağıda pazarlamanın reklamcılıktan damgacılığa kadar her alanını etkileyecek, ve 2010 yılı ve sonrasında pazarlama stratejilerini şekillendirecek 10 trend verilmiştir.

1.En Önemlisi Şeffaflık ve Güvenilirliktir.

Tüketiciler olumsuz olaylarla dolu bir on yıl geçrdiler; ve artık firmaların onlara söylediklerini kabul etmek istemiyorlar.Pazarlamalarında dürüst ve açık olmaya konsantre olan markalara tüketicilerin karşılığı olumlu olacak, bu da markaya bağlılığın ve markanın tarafını tutmanın yolunu açacaktır. 2010’da güveni inşa etmek en önemli şeydir, ve güveni bir kez kazanırsanız, kesinlikle kaybetmemeniz gerekir. Bir başka deyişle, şeffaflık ve güven bir kereyle olmaz. Sürekli çabalamayı gerektirir.

2.Daha Az Kesinti, Daha Çok Artırma ve Değer Katma.

Reklamların ve pazarlama mesajlarının sadece tüketicilerin sadece tüketicilerin ilgisini çekmek amacıyla geliştirildiği günler sona erdi. İnsanlar firmalardan ve markalardan daha fazlasını ( kesinti söz konusuysa daha azını) bekliyor. Onlara daha anlamlı ve işe yarayan değerler verin ve pazarlama ağınız garantiye alın.

3.Değerden bahsetmişken…

Geçen on yılda ortaya çıkan ekonomik dar boğaz birçok tüketiciyi rayından çıkardı. Paralarını uçarı bir şekilde harcamaktansa, kuponlar kullanarak ve pazarlık yaparak paralarıyla alabileceklerinin en fazlasını almaya çalıştılar. Ekonomi iyileşince bu davranış biçimi hemen yok olmayacaktır. 2010’da tüketici odaklı olmaya hazırlanın ve pazarlama kampanyalarınızı tüketici taleplerini önemseyerek oluşturun.

4.Söylemeyin, Gösterin.

Tüketiciler duydukları her şeye inanmazlar. Aslında tüketiciler her zamankinden daha şüpheci ve sizin pazarlarken iddianızı kanıtlamanız gerekiyor. Alınlarının teriyle kazandıkları parayı verip sizden bir şeyler almaları için, ürününüz, işiniz ya da servisiniz hakkında sadece konuşmayın, onlara kazançlı çıkacaklarını gösterin.

5.Toplumsal Medya Hayatımızdan çıkmayacak, Onunla İlişkide Olmak Çok Önemli.

Twitter, Facebook, Bloglar, Youtube ve online sosyal topluluğun diğer araçları hayatımızda olmaya devam edecek. Bu araçlar dünyada gittikçe daha çok insan tarafında benimseniyor. Çoğunluğa uymaktan kaçınabileceğinizi düşündüyseniz, yanıldınız. 2010’da firmanızın sosyal internet ortamına dahil olması büyük önem taşıyor. Bu sosyal iletişim sitelerinde tüketicilerle iletişim kurmalısınız. Sosyal medyanın gücünü tam olarak kullanmak için, tüketicilere şaşırtıcı içerikler verin ve onlarla iletişim halinde olun.

6.Huzur Veren Mesajlar Etkilidir.

Tüketiciler son birkaç yılda ekonomik karmaşadan çevresel felaketlere kadar olumsuz bir çok olay yaşadılar. Onlara huzur verecek pazarlama mesajları arayışı içindeler. Bu ihtiyacı karşılamak için pazarlama çalışmalarınızda güvenlik hissi vermeye çalışın.

7.İlişkiler çok önemlidir.

İnternetteki sosyal ağların ve şeffaflığa, güven ve huzur veren mesajlara olan arzunun artışıyla birlikte, 2010 ve sonrasında ilişkilerin çok önemli olacağı süpriz olmayacaktır. Sosyal internet ağlarıyla tüm dünyadaki insanlara ulaşmak ve onlarla iletişim kurmak on yıl önce mümkün değildi. Tüketicilerle ilişki kurduğunuz zaman, aynı zamanda markanızı tavsiye edecek, marka korumalığınızı ve savunmanızı yapacak sadık kimseler de elde etmiş olacaksınız.

8.Online videolar ve telefonda pazarlama çok çekici.

Online video ve telefonda pazarlama patlamaya hazır ve bunu 2010’da gerçekten görmeye başlayacağız. Kendi online video içeriğinizi yaratabilir veya online video ve telefon reklamcılığına yatırım yapabilirsiniz. Seçim sizin, şimdi bu işe atılmak için en iyi zaman!

9.Odaklanmak, odaklanmak, odaklanmak!

2010’da herkes için her şey olmaya çalışmayın. En güçlü markalar odaklanmış markalardır. 2010’un ilk on yılında pazarlamacılar ve sosyal medyadaki profosyoneller, “bir alana odaklanmak” sözünü kullanmaya başladılar, ve daha çok odaklanılmış ürünler, internet siteleri, bloglar hazırladılar. Bugün bu strateji daha da önem kazandı. Bir çekirdek oluşturun ve markanızı yeni alanlara genişletmeden önce, güçlenebildiğiniz kadar güçlenin.

10.Birleşik pazarlamalar tek olanları gölgede bırakır.

2010’da tüketicilerin etrafını pazarlama reklamlarınızla kuşatmanız kesinlikle gereklidir. İnsanların her gün gördükleri pazarlama reklamları aşırı derecede fazladır, o yüzden sizin reklamlarınızın yığının içinde kaybolmaması önemlidir. Reklamlarınız çeşitli alanlarda yayınlayarak ve tüketicilere istediklerini seçme hakkı vererek markanızı, firmanızı ve reklamlarınızın sıyrılmasını sağlayabilirsiniz.Örneğin tüketicilerle hayatlarının değişik parçalarında iletişim kurmak için online reklamcılığı, online videoları, geleneksel içeriği, doğrudan satışı ve kesintisiz reklamları kullanın. Eğer istikrarlı ve ısrarlı iseniz, reklamlarınızla hedef kitlenizle iletişim kuracaksınız ve de  markanızın tanınması, satın alınması ve markaya bağlılıkta artış olacaktır.

pazarlama
pazarlama teknikleri
Kaynak: Morfikirler.com

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,020BeğenenlerBeğen
2,809TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles