Turan Şahin Kimdir?

2
2287
Turan Şahin Karmadeniz

Turan Şahin Kimdir? 1984 yılında Çaykara’dan Hatay Kırıkhan’a iskan olan Şahinkayalı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk ve orta okulu Kırıkhan’da okudu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2000 yılında kazandı. 2006 yılında Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra avukatlık stajını tamamladı. Üniversitede gitar çalmaya başladı. Bu arada 2010 yılında 11 parçadan oluşan “Sevdaya Mola” adlı albümüne imza attı. Sinema ve Telif Hukuku alanında yüksek lisansına devam ediyor. Turan Şahin Çaykaralı sanatçı Onay Şahin ile de yakın akrabadır

Çaykaralı sanatçı Turan Şahin yaz aylarında çıkardığı son albümüyle tam anlamıyla patlama yaptı. Özellikle Ya ben anlatamadum ya sen anlamayusun isimli albümün çıkış parçası rekora koşuyor. Türkü video paylaşım sitesi Youtube’de 7 milyona yaklaşan izleme sayısıyla müzikseverlerden tam not aldı.

12 parçalık albümde özgün parçalara yer veren Turan Şahin bir de “Bize yeter Çaykara” isimli Çaykara türküsüne yer verdi. Doğu Karadeniz’i kapsayacak tarzda bir müzik yelpazesi ile hazırlanan albüm Cihan Müzik’ten çıktı.

Son olarak Acun Ilıcalı tarafından hazırlanan müzik yarışma programı O ses Türkiye’de bir yarışmacının seslendirdiği “Ya ben anlatamadum” parçası müzisyenlerden oluşan jüriden de tam not aldı. Jüri üyeleri parçayı çok beğendiklerini belirttiler.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.