2000 yılından bu yana toplantılarını her ay bir dernekte yapan Dernek Başkan ve Yöneticileri on yıldır bu birliğe başkan seçmiyorlar.
Bir araya toplanmalarını aralarında seçtikleri sekretarya aracılığıyla sürdürüyorlar. Dokuz yıldır aralıksız devam ettirdikleri halı saha futbol turnuvası organizasyonunu, kendi aralarında seçtikleri komite yapıyor. Sivil toplum kuruluşlarında da makam mevki olmadan istenildiğinde neler yapılabileceğini gösteriyorlar.
Her Geçen Yıl Daha Da Güzellik Alan Bu Birliğin Dernek Başkanları Önümüzdeki Yıl 30 Olan Dernek Sayılarını En Az 40 Derneğe Çıkarmayı Hedefliyorlar.
Bununla ilgili birliğe bağlı derneklerin bu güne kadar görev yapmış dernek başkanları olmak üzere mevcut dernek başkanları ve birliğe bağlı olmayan diğer dernek başkan ve yöneticileriyle istişare toplantısı yapılacağı belirtildi.
Siyasi olarak ayrı ilçelere ayrıldıklarını belirten yöneticiler bu birliktelikle eski of nostaljisini- sıla hasret ve özlemini gurbette yaşıyor ve yaşatıyorlar. Bu yolda bugüne kadar çok sayıda Piknikler, Boğaz gezileri, Paneller, Konferanslar Yayla Şenliklerine bölgelerini tanıtan standa açarak katılma Radyo ve TV’lere canlı yayınlara konuk olarak Bölge sorunlarını gündeme taşıma konularında kamuoyunu bilgilendirme üst kurullarla diyaloglarını sürdürdüler.
Aynı zamanda 2003 yılında 10 köy derneği İle başlatmış oldukları halı saha futbol turnuvaları tüm güzelliğiyle devam ettiriyorlar.
Bu turnuvaya 2004 yılında 12, 2005 yılında 15, 2006 yılında 12, 2007 yılında 15 köy derneği katılmıştı.
2008 yılında bu turnuvaya çaykara Dernekpazarı Köy Deneklerinin katılması ile dernek sayısı 16 yükseldi. (2009) katılım daha da genişleyerek katılan dernek sayısı 20 ye 2010 yılına gelindiğinde bu güne kadar turnuvaya katılan derneklerin sayısı 30’a yükseldi. Her yılın Nisan Mayıs aylarında başlayan turnuva Her Pazar günü oynanan maçlarla devam ediyor. Bu yıl ki turnuvamızın; Yarı Final maçları Mayıs ayı içinde Final Maçları ise Haziranda oynanarak 9. Kupa sahibini bulacak.
TURNUVAYA BU GÜNE KADAR;
Bölümlü, Ballıca, Aşağıkışlacık, Çataldere, Gürpınar, Örtülü, Saraçlı,
Tellioğlu Köyleri, Söğütlü, Şehitlik, Uğurlu, Yazlık, Zeytinburnu
Of Derneği, Cumapazarı, Serince, Tavşanlı,Birleşikmakililer, Hamzalı, Yarlı, Yeniköy, Sarmaşık, Yıldırımlar,Aydınöz, Doğanköy, Dağönü, Geçitli. Cayıroba, Eğridere, Köknar. Derneklerinin takımları katıldı.
4 MAYIS 2003 YILINDA İSTANBUL FATİH YEDİKULE ZİGANA HALI SAHA
TESİSLERİNDE BAŞLAYAN TURNUVAMIZ;
2004 yılında aynı semtte Sporyum tesislerinde,
2005 yılında Fatih Zigana tesislerinde,
2006 yılında Fatih Dınarsu tesisleri,
2007 Kâğıthane Seyrantepe 700 yıl parkı,
2008 Kâğıthane Seyrantepede 700 yıl parkı
2009 Fatih Yedikule Sporuyum tesislerinde yapıldı.
Bu yıl da aynı mekânda yani fatih Yedikule Sporyum tesislerinde başladı.
TURNUVADA BU GÜNE KADAR FİNAL MAÇLARININ OYNANDIĞI YER VE ŞAMPİYON OLAN DERNEKLER:
2003 yılı yer Fatih Zigana tesisleri Final Bölümlü-Birleşikmaki, Şampiyon Bölümlü
2004 yılı yer Fatih Sporuyum tesisleri Final Bölümlü-Saraçlı Şampiyon Bölümlü
2005 yılı yer Fatih Zigana tesisleri Final Çataldere-Zeytınburnu
Şampiyon Çataldere
2006 yılı yer Fatih Dinarsu tesisleri Final Cumapazarı-Bölümlü
Şampiyon Cumapazarı
2007 yılı yer Of-0fspor Stadyumu Final Saraçlı-Örtülü Şampiyon Saraçlı,
2008 yılı yer Fatih Namık Sevık Stadyumu Final Bölümlü-Çataldere
Şampiyon Bölümlü
2009 yılı yer Çekmece stadyumu Final Tellioğlu Köyleri-Gürpınar
Şampiyon Gürpınar
2010 yılı Küçük Çekmece Metin Oktay Stadyumu Final Geçitli-B.Makililer
Şampiyon Geçitli
9.OF-HAYRAT-ÇAYKARA-DERNEKPAZARI FUTBOL TURNUVASI A- GRUBU MAÇ SONUÇLARI VE FİKSTÜR TAKIMLARI |
|||||
1- | TAŞÖREN KÖYÜ DERNEĞİ | ||||
2- | TAVŞANLI KÖYÜ DERNEĞİ | ||||
3- | SÖĞÜTLÜ KÖYÜ DERNEĞİ | ||||
4- | YENİKÖY KÖYÜ DERNEĞİ | ||||
5- | TELLİOĞLU KÖYLERİ DERNEĞİ | ||||
1.MAÇLAR | 03 NİSAN 2011 | ||||
SAAT | SAHA | SONUÇ | |||
13.00 – 14.00 | KAPALI | 1-TAŞÖREN | 2-TAVŞANLI | ||
13.00 – 14.00 | AÇIK | 3-SÖĞÜTLÜ | 4-YENİKÖY | ||
5-TELLİOĞLU | BAY | ||||
2.MAÇLAR | 10 NİSAN 2011 | ||||
SAAT | SAHA | SONUÇ | |||
17.40 – 18.40 | KAPALI | 1-TAŞÖREN | 3-SÖĞÜTLÜ | ||
17.40 – 18.40 | AÇIK | 2-TAVŞANLI | 5-TELLİOĞLU | ||
4-YENİKÖY | BAY | ||||
3.MAÇLAR | 17 NİSAN 2011 | ||||
SAAT | SAHA | SONUÇ | |||
16.30 – 17.30 | KAPALI | 2-TAVŞANLI | 4-YENİKÖY | ||
16.30 – 17.30 | AÇIK | 1-TAŞÖREN | 5-TELLİOĞLU | ||
3-SÖĞÜTLÜ | BAY | ||||
4.MAÇLAR | 24 NİSAN 2011 | ||||
SAAT | SAHA | ||||
15.20 – 16.20 | KAPALI | 1-TAŞÖREN | 4-YENİKÖY | ||
15.20 – 16.20 | AÇIK | 3-SÖĞÜTLÜ | 5-TELLİOĞLU | ||
2-TAVŞANLI | BAY | ||||
5.MAÇLAR | 01 MAYIS 2011 | ||||
SAAT | SAHA | SONUÇ | |||
14.10 – 15.10 | KAPALI | 2-TAVŞANLI | 3-SÖĞÜTLÜ | ||
14.10 – 15.10 | AÇIK | 4-YENİKÖY | 5-TELLİOĞLU | ||
1-TAŞÖREN | BAY | ||||
9.OF-HAYRAT-ÇAYKARA-DERNEKPAZARI FUTBOL TURNUVASI B- GRUBU MAÇ SONUÇLARI VE FİKSTÜR TAKIMLARI |
|||
1- | SERİNCE KÖYÜ DERNEĞİ | ||
2- | GÜNEBAKAN KÖYÜ DERNEĞİ | ||
3- | GÖRGÜLÜ KÖYÜ DERNEĞİ | ||
4- | ÖRTÜLÜ KÖYÜ DERNEĞİ | ||
5- | BÖLÜMLÜ KÖYÜ DERNEĞİ | ||
1.MAÇLAR | 03 NİSAN 2011 | ||||
SAAT | SAHA | SONUÇ | |||
14.10 – 15.10 | KAPALI | 1-SERİNCE | 2-GÜNEBAKAN | ||
14.10 – 15.10 | AÇIK | 3-GÖRGÜLÜ | 4-ÖRTÜLÜ | ||
5-BÖLÜMLÜ | BAY | ||||
2.MAÇLAR | 10 NİSAN 2011 | ||||
SAAT | SAHA | SONUÇ | |||
13.00 – 14.00 | KAPALI | 1-SERİNCE | 3-GÖRGÜLÜ | ||
13.00 – 14.00 | AÇIK | 2-GÜNEBAKAN | 5-BÖLÜMLÜ | ||
4-ÖRTÜLÜ | BAY | ||||
3.MAÇLAR | 17 NİSAN 2011 | ||||
SAAT | SAHA | SONUÇ | |||
17.40 – 18.40 | KAPALI | 1-SERİNCE | 5-BÖLÜMLÜ | ||
17.40 – 18.40 | AÇIK | 2-GÜNEBAKAN | 4-ÖRTÜLÜ | ||
3-GÖRGÜLÜ | BAY | ||||
4.MAÇLAR | 24 NİSAN 2011 | ||||
SAAT | |||||
16.30 – 17.30 | KAPALI | 1-SERİNCE | 4-ÖRTÜLÜ | ||
16.30 – 17.30 | AÇIK | 3-GÖRGÜLÜ | 5-BÖLÜMLÜ | ||
2-GÜNEBAKAN | BAY | ||||
5.MAÇLAR | 01 MAYIS 2011 | ||||
SAAT | SAHA | SONUÇ | |||
15.20 – 16.20 | KAPALI | 2-GÜNEBAKAN | 3-GÖRGÜLÜ | ||
15.20 – 16.20 | AÇIK | 4-ÖRTÜLÜ | 5-BÖLÜMLÜ | ||
1-SERİNCE | BAY | ||||
1.MAÇLAR |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
03 NİSAN 2011 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
MAÇ YOK | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2.MAÇLAR | 10 NİSAN 2011 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SAAT | SAHA | SONUÇ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14.10 – 15.10 | KAPALI | 1-B.MAKİLİLER | 2-EĞRİDERE | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14.10 – 15.10 | AÇIK | 3-DOĞANKÖY | 4-DAĞÖNÜ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3.MAÇLAR | 17 NİSAN 2011 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SAAT | SAHA | SONUÇ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13.00 – 14.00 | KAPALI | 1-B.MAKİLİLER | 3-DOĞANKÖY | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13.00 – 14.00 | AÇIK | 2-EĞRİDERE | 4-DAĞÖNÜ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4.MAÇLAR | 24 NİSAN 2011 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SAAT | SAHA | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17.40 – 18.40 | KAPALI | 1-B.MAKİLİLER | 4-DAĞÖNÜ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17.40 – 18.40 | AÇIK | 3-DOĞANKÖY | 2-EĞRİDERE | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5.MAÇLAR | 01 MAYIS 2011 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
MAÇ YOK |
9.OF-HAYRAT-ÇAYKARA-DERNEKPAZARI FUTBOL TURNUVASI D- GRUBU MAÇ SONUÇLARI VE FİKSTÜR TAKIMLARI |
|||||
1- | GEÇİTLİ KÖYÜ DERNEĞİ | ||||
2- | GÜLEN KÖY KÖYÜ DERNEĞİ | ||||
3- | ŞEHİTLİ KÖYÜ DERNEĞİ | ||||
4- | SARAÇLI KÖYÜ DERNEĞİ | ||||
5- | ÇATALDERE KÖYÜ DERNEĞİ | ||||
1.MAÇLAR | 03 NİSAN 2011 | ||||
SAAT | SAHA | SONUÇ | |||
16.30 – 17.30 | KAPALI | 1-GEÇİTLİ | 2-GÜLEN KÖY | ||
16.30 – 17.30 | AÇIK | 3-ŞEHİTLİ | 4-SARAÇLI | ||
5-ÇATALDERE | BAY | ||||
2.MAÇLAR | 10 NİSAN 2011 | ||||
SAAT | SAHA | SONUÇ | |||
15.20 – 16.20 | KAPALI | 1-GEÇİTLİ | 3-ŞEHİTLİ | ||
15.20 – 16.20 | AÇIK | 2-GÜLEN KÖY | 5-ÇATALDERE | ||
4-SARAÇLI | BAY | ||||
3.MAÇLAR | 17 NİSAN 2011 | ||||
SAAT | SAHA | SONUÇ | |||
14.10 – 15.10 | KAPALI | 1-GEÇİTLİ | 5-ÇATALDERE | ||
14.10 – 15.10 | AÇIK | 2-GÜLEN KÖY | 4-SARAÇLI | ||
3-ŞEHİTLİ | BAY | ||||
4.MAÇLAR | 24 NİSAN 2011 | ||||
SAAT | SAHA | ||||
13.00 – 14.00 | KAPALI | 1-GEÇİTLİ | 4-SARAÇLI | ||
13.00 – 14.00 | AÇIK | 3-ŞEHİTLİ | 5-ÇATALDERE | ||
2-GÜLEN KÖY | BAY | ||||
5.MAÇLAR | 01 MAYIS 2011 | ||||
SAAT | SAHA | SONUÇ | |||
17.40 – 18.40 | KAPALI | 2-GÜLEN KÖY | 3-ŞEHİTLİ | ||
17.40 – 18.40 | AÇIK | 4-SARAÇLI | 5-ÇATALDERE | ||
1-GEÇİTLİ | BAY | ||||
1.MAÇLAR |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
03 NİSAN 2011 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
MAÇ YOK | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2.MAÇLAR | 10 NİSAN 2011 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SAAT | SAHA | SONUÇ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16.20 – 17.20 | KAPALI | 1-ÇAYIROBA | 2-H.AYDINÖZ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16.20 – 17.20 | AÇIK | 3-YARLI | 4-BALLICA | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3.MAÇLAR | 17 NİSAN 2011 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SAAT | SAHA | SONUÇ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15.20 – 16.20 | KAPALI | 1-ÇAYIROBA | 3-YARLI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15.20 – 16.20 | AÇIK | 2-H.AYDINÖZ | 4-BALLICA | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4.MAÇLAR | 24 NİSAN 2011 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SAAT | SAHA | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14.10 – 15.10 | KAPALI | 1-ÇAYIROBA | 4-BALLICA | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14.10 – 15.10 | AÇIK | 3-YARLI | 2-H.AYDINÖZ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Bazı derneklerimizin bu yıl ilk defa katıldığı, Çaykara ilçemizden dört derneğin katılım sağlandığı turnuvanın 9. yılında 23 derneğimiz Turnuvaya katılmaktadır.
27.03.2011 Pazar günü Bağcılar Gülen köyü derneğinde düzenlenen turnuva kura çekimleri sonuçlandı. Turnuva komitesi: MUSTAFA BAŞ Tel: 05332912986 EMRULLAH TELLİOĞLU, Tel:05323568730 SİNAN BARUT, Tel:05327327161 SELMAN TÜRK, Tel:05333874239 SERVET ÖZEL, Tel:05333959297 YAKUP TÜRK, Tel:05336230382 BAHATTİN AYDIN, Tel:05309374734 CEMİL CAN, Tel:05376064116 TARIK ŞEKER,Tel:05306443761 OF-HAYRAT-ÇAYKARA-DERNEKPAZARI FUTBOL TURNUVASI ZEYTİNBURNU |