21.9 C
New York kenti
Pazar, Haziran 13, 2021
spot_img

AYAZ’A Bir Ödül Daha

blankSAĞLIK KOMİSYONU BAŞKANIMIZ HÜSEYİN AYAZ A BİR ÖDÜL DAHA

TSTK TÜRKİYE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Ödül Töreni 26 Haziran 2010 Cumartesi günü 20–22 saatleri arasında İstanbul Dolmabahçe Sarayı bahçesinde gerçekleştirildi.

 

TSTK – Türkiye Seçkinlik Ödüllendirmesinde; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ “Uluslararası ilişkiler ve barış” ödülüne, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım “Vizyon” ödülüne, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin “Halk” ödülüne, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu “Barış” ödülüne, Hüseyin Ayaz bireysel başarı ödülüne layık görüldü.

10 binin üzerinde üyesi bulunan TSTK-Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu tarafından Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen törenle ödüller sahiplerine verildi.

T.D.F YÖNETİMİ TAM KADRO ÖDÜL TÖRENİNDE

Federasyonumuzun Genel Başkanı Nurettin Turan. Başkan vekili Mustafa DEMİR. Başkan Yardımcısı Hüseyin Ayaz.  Mustafa CAN.  Genel Sekreter Ali Turan GÜR.  Genel Sayman İrfan Zengin. Yönetim Kurulu Üyeleri; Hasan UZUN. İbrahim YAĞCI. Ahmet ŞEKER. İdris OKUTAN. Nurettin Çakmak. Kemal Samancı. Muzaffer Bayraktar. Enes Arslantürk. Cemal Güvercin,  Yusuf Öztürk. Denetleme Kurulu Başkanı Faik Hacıbektaşoğlu. Disiplin Kurulu Başkanı İdris Türk. Danışma Kurulu üyesi Ahmet Hocaoğlu. Genel Başkan danışmanı Meral Çil. Basın Halkla İlişkiler Müdürü Ökkeş Bölükbaşı Gazeteci yazarımız Abdullah Gözaydın hazır bulundukları Ödül törenine Gümüşhane Valisi Ender Salihoğlu. Eski Bakan Ekrem Pakdemirli, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan Danışmanı Erol Kaya. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Bayraktar Bayraklı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakçı’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli ile 52 ilin Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları. Ve 26 Federasyon Başkanları katıldılar. 

HÜSEYİN AYAZ’A KANSER VE ETKİLERİ ARAŞTIRMASI ÖDÜLÜ VERİLDİ

TDF–Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı-Teşkilatlanma sorumlusu ve Sağlık Komisyonu Başkanı Hüseyin Ayaz.

Çernobil faciası sonrası başta Karadeniz olmak üzere ülke genelinde artan kanser artışlarını gündeme taşımak için 2003 yılından bu yana Çernobil faciası yıl dönümlerinde yaptığı eylemlerle çeşitli tarih ve yerlerde düzenlediği kanser-sağlık panelleriyle halkın bilinçlenmesine katkıda bulunması,

Trabzon kaşüstün ve samsun ilk adım beldelerinde yapımı tamamlanmak üzere olan araştırma hastaneleri ülke genelinde onkoloji üniteleri açılması,

Kanser hastalarının kayır altına alınması, kanser hastalarının ücretsiz sağlık hizmetlerinden yararlanması, başta Karadeniz olmak üzere ülke genelinde hane taramaları yapılması, gibi birçok çalışmaya önayak olmuştur.

Bu çalışmalar neticesinde başta sağlık bakanı Recep Akdağ dan  olmak üzere bir çok ödüle laik görülmüştü.

Bu anlamda TSTK tarafından verilen Türkiye Seçkinlik bireysel başarı ödülünü alırken yaptığı konuşmada; “Bütün çalışmalarımı tamamen memleket sevgisi, insan sevgisiyle ve gönülden yapıyorum. Ancak bunları yaparken varmak istediğim amacım ise, sessizlerin sesi, başta Karadeniz olmak üzere ülke genelinde kanser hastası bütün insanların ve derdini anlatamayan hemşerilerimizin “Kanserden ölüyoruz. Kurtarın bizi” çığlığını herkeslere duyurmaktır. Bu ödülü beraber çalıştığımız Trabzon Dernekleri Federasyonu ve kastop genel başkanlarım ve yönetim kurulu sağlık komisyonu üyesi çalışma arkadaşlarım adına alıyorum.” dedi.

TOKİ BAŞKANININ ÖDÜLÜNÜ GENEL BAŞKANİMİZ NURETTİN TURAN VERDİ

TOKİ Başkanı Trabzonlu Hemşehrimiz Erdoğan Bayraktarın İmar ödülünü Genel başkanımız Nurettin Turan Toki başkan yardımcısına taktım etti.  

BİNALİ YILDIRIM ÖDÜLÜNÜ 100 BİN ÇALIŞANI ADINA ALDI

STK tarafından ‘Vizyon’ ödülüne layık görülen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım yaptığı konuşmada, aldığı ödülü, ıssız tren istasyonlarında, yol boylarında, postanelerde, havaalanlarında, limanlarda, Türkiye’nin 5 bin şantiyesinde gece-gündüz çalışan 100 bin kişilik ulaşım ve iletişim çalışanları adına aldığını söyledi. Çalışanlar sayesinde bugünkü projelerin hayata geçtiğini dile getiren Bakan Yıldırım, ödüle layık görülmekten duyduğu memnuniyeti kaydetti.

KONFEDERASYON GENEL BAŞKANI TERÖRÜ LANETLEDİ

Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Ekşi yaptığı konuşmada TSTK’ nın gönüllü bir kuruluş olduğunu söyleyerek, ilk kez düzenlenen bu ödül töreninin önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı bir şekilde yapılacağını dile getirdi. Terörü lanetlediklerini belirten Ekşi, “Allah bunu kahretsin diyoruz. Kürt, Laz, Çerkez, Abhaz etnik gurubu ne olursa olsun bunlar Türk kimliği altında bir araya gelmişlerdir. Ben ücra köşelere kadar gittim. Hiçbir Kürt’ü terörün yanında görmedim. Her türlü birlikte, bir aradayız” diye konuştu

‘TSTK’ TÜRKİYE ÖDÜLLERİ VE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLENLER,

Törende, İstanbul Valisi Hüseyin Avni MUTLU’ya “kamu hizmetleri” ödülü.

TRT Genel Müdürü İbrahim ŞAHİN’e “iletişim” ödülü.

TUSKON Genel Başkanı Rızanur MERAL’e “girişimcilik” ödülü.

Ana Çocuk Eğitim Vakfına “sivil toplum kuruluşu” ödülü.

Ziraat Bankasına “ekonomi” ödülü.

İstanbul Kültür Sanat Vakfına “güzel sanatlar” ödülü.

İSMEK’e “eğitim” ödülü.

Prof. Dr. Hüseyin ATAY’a “din bilimleri” ödülü.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul SAĞLAM’a “spor” ödülü.

Prof. Dr. Münci KALAYOĞLU’na “sağlık” ödülü verildi.

İSMEK’in ödülünü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ.

Bakan Binali YILDIRIM’ın elinden aldı.

Gecede, Prof. Dr. Halil İNALCIK “tarih” ödülüne.

B’Teselem sivil toplum örgütü “uluslararası barış” ödülüne.

Halil Kaya GEDİK “fen bilimleri” ödülüne.

TOKİ “imar” ödülüne.

TDF-Genel Başkan Yardımcısı, Sağlık Komisyonu Başkanı Hüseyin AYAZ’a “kanser-sağlık araştırması” ödülü.

Dedeman Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Dedeman “turizm” ödülüne.

PTT Genel Müdürü Osman TURAL “kalite” ödülüne.

Arena programı “araştırma programı” ödülüne.

32. Gün programı “televizyon haber programı” ödülüne.

Ali KIRCA “açık oturum” ödülüne.

Fox Tv “yılın televizyon kanalı” ödülüne.

Prof. Dr. Nermin Abadan UNAT “uluslararası kadın hakları” ödülüne layık görüldü.

Prof. Dr. Fuat KEYMAN’a “siyaset bilimcisi” ödülü.

Prof. Dr. Ahmet Mete SAATÇİ’ye “çevreye duyarlılık” ödülü.

Güner Pekinel ve Süher PEKİNEL’e “müzik” ödülü.

Prof. Dr. Saim YEPREM’e “halkla ilişkiler” ödülü.

STV’de yayımlanan Ayna programına “en iyi yurt dışı belgesel” ödülü.

AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva.

Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan ve TURYOL Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Can’a “bireysel başarı” ödülü.

Teke Tek programına “yılın objektif programı” ödülü.

Eski TGC Başkanı Nail Güreli’ye ise “yılın gazetecisi”.

Milliyet Gazetesi köşe yazarı Hasan Cemal’e “yılın araştırmacı yazarı” ödülü verildi. 

İST VALİSİ “ÇOK AĞIR BİR SORUMLULUK”

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ödül sonrasında yaptığı konuşmada, çok ağır bir sorumluluğu hatırlatan ödül aldığını belirterek, görev yaptığı her yerde Türk milletine layık olabilmek için gayret ettiğini ve görevinin ağırlığını bilerek görev yaptığını dile getirdi.

KADİR TOPBAŞ İSMEK “HALK ÜNİVERSİTESİ”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, bu yıl İSMEK’e 175 bin kursiyerin katıldığını, geleneksel değerleri güncelleştirme adına çalışmalar yapıldığını söyleyerek, 1996’da 143 öğrenciyle 3 dalda eğitimlere başlayan İSMEK’in, bugün halk üniversitesi denilebilecek bir seviyeye ulaştığını kaydetti.

TRT GENEL MÜDÜRÜ, ÖDÜLÜ 7 BİN 500 TRT ÇALIŞANI ADINA ALDI

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ise yaptığı konuşmada ödül almaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, 7 bin 500 TRT çalışanı adına ödülü aldığını dile getirdi.

TBMM Başkanı Şahin’in ödülünü Milli Saraylar Daire Başkanı Yasin Yıldız, Başbakan Erdoğan’ın ödülünü Bakan Binali Yıldırım, Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun ödülünü Dışişleri Bakanlığı Personel Dairesi Başkanı Abdurrahman Bilgiç, Bakan Binali Yıldırım ise ödülünü eski bakanlardan Ekrem Pakdemirli’nin elinden aldılar.

TDF Ajans

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,020BeğenenlerBeğen
2,810TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles