16.3 C
New York kenti
Pazar, Haziran 13, 2021
spot_img

Gönülden Lisanen Bir Münacaat

Allah (C.C.)
Allah (C.C.)

Elhamdülillâhi Rabbil Alemîn, Vessalâtü Vesselâmü alâ Rasûlinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmeîn…
Yâ ilâhel Alemîn ve ya Ekramel Ekramîn ve ya Erhamerrahimîn..
Ya Rabbi!Sultanlığının azametine zatının celaline layık olan hamd Sana mahsustur.
Ortaklartan münezzeh olan Rabbim razı olacağına kadar Sana hamdü sena eder ve Seni yüceltiriz.
Rabbim dualarımızdan Efendimizin aziz latif ruhlarını haberdar eyle,Selam ve salatlarımızı ilet O’nu vaat ettiğin fazilete ve makamlara ulaştır.
Ey rahmeti bol Padişah Sana nasıl kulluk edileceğini ve Seni nasıl tanıyacaklarını kendilerine öğretmek için kullarına eğitici olarak gönderdiğin Senin yüce isimlerinin hazinelerinin tercümanı ve kulluğuyla rububiyetinin güzelliğinin aynası iki cihan serveri Habibim diye övdüğün liderimiz,önderimiz,şefaatcımız olan Resulu Ekrem’e salatu selam olsun.Bütün al ve ashabına bize ve bütün iman ehline merhamet eyle..
Yarabbim anamıza babamıza karşı gelmekten hürmet ve hizmette kusur etmekten Sana sığınıyoruz.Bizleri haklarını iyilikle ödemeyi,güler yüzle tatlı sözlerle gönüllerini fethetmeye Muaffak eyle.Onları ebediyet yurdunda aziz cennet-ü cemalinle taziz eyle…
Ana ve babamızın ve ceddimizin akibetlerini hayırlı eyle .Ebediyet yurduna yolcu olanların yolculuklarını nurlu eyle,huzurlu eyle,aziz eyle ..Cümlesine Rahmetinle muamele eyle…
Rabbim yanımızda bulunamayan gönülden dualarımıza iştirak eden kardeşlerimizin ahirete intikal eden tüm geçmişlerine rahmet eyle,kabirlerini bir nur eyle.Kur’an’ı yoldaş eyle….
Ey bizleri yoktan var eden her şeyi emrimize yar eden Rabbim bizi ve zürriyetimizi Kitabınla amil ahkamıyla hamil kullarından eyle.Ahkamı Kur’an ile cümlemizi abit hidayet yolunda sabit eyle.
Evlatlarımızı zatına layık kullarından eyle,iki cihanda kurtuluşa erenlerden eyle,onları dünya ve nefis bataklığına düşürme,imandan ve Kur’an yolundan ayırma….
Ey nur-u nübüvvetle nar-ı nemrudu söndüren bütün yavruları öldürüldüğü anda zalimin elinde Musa as.’yı büyüten akibetinde zalimi perişan eden Rabbim bizi bitmez tükenmez rahmetinden Habib-i Edibinin şefaatinden mahrum eyleme..
Bizi fena yola düşmekten günahında ısrar etmekten Sen koru Rabbim.Yavrularımızı hamil-i Kur’an hadimi Furkan eyle..
Ey Rabbim her şeyi bilen Sensin.Acziyetimizi ve cehaletimizi bağışla.Yarabbim acizane olarak yalvarıyoruz ve Sana sığınıyoruz ve emrolunduğu gibi Sana teslim olmaya çalışıyoruz bizlere yardım eyle…
Rabbim kulluğumuzdaki eksiklikler için özür dilemeye geldik zira ibadetimize güvenimiz yok.Rabbim arifler ibadetlerindeki kusurlar için istiğfar ederler.Asi kulların günahları için tevbe ederler.Abidler ibadetlerinin mükafatını,tacirler mallarının pahasını isterler.Biz aciz günahkar kullarız ibadetimizi değil ümidimizi getirdik ticaret için değil dilenmek için yalvarıyoruz.Bizim hakkımızda Sana yakışanı yap bize layık olanı değil…
Rabbim dilenci bir kapıya gidiyor gittiği kapıtan boş dönmüyor.Biz fanilerin değil Ezel ve Ebedin Maliki Baki olan Rahman ve Rahim olan Rabbim Senin kapına geldik yalvarıyoruz Keremi sonsuz Rabbim hayırlı ve şeriatına uygun dileklerimizi kabul eyle…..

Ey her şeye ve her sırra vakıf olan ,her şeyi eviren ve ceviren Rabbim sözlerimiz isteklerimiz niyazımız feryadımız belki riyadır,belki sahtedir bilmiyoruz bilemiyoruz..bildiğimiz bütün zerrelerimizle inandığımız bir şey varki oda riyakar kulunu dahi boş cevirmediğindir.
Ey ihsan ve keremi sonsuz olan Rabbim ey bilinmeyeni bildiren,görünmeyeni gördüren duyulmayanı duyuran sonsuz kudret.Ey her zerrelerde tecelli eden mührünü bütün varlıklara vuran Aziz ve Cebbar olan Rabbim!
Geceden gündüzü,ölüden diriyi,varlıktan yokluğu çıkaran Rabbim!Asi kullarını müttaki hale getiren dostunu ateşe sokup yanmadan çıkaran,zalimin elinde büyüttüğün tebliğcini sulardan geciren,güzellik temsilini köle olarak sattıran akibetinde köleyi sultan yaptıran,kalbi katılaşankulunu adalet timsali yapan,istisnasız bütün kullarına ve mahlukatına lütuf içinde lütuf indiren Rabbim!Bizleri günah bataklığına düşürme,bizleri Salih kulların arasına kat ve bizlere merhamet eyle.Ey Rabbim!kalblerimizi yumuşat,gözlerimizi yaşart,alınlarımızı secde nuru ile nurlandır,Kalblerimizi ve tüm hücrelerimizi iman nuru ile nurlandır.
Ey ayıpları,günahları örten Settar olan Rabbim!Bize yarın utanacağımız şeyleri yaptırma eğer yaptıysak bizlere sonsuz Şanın ile muamele eyle.
Rabbim yanıldıysak,unuttuysak bizi tutup sorguya çekme,Bizden evvelki ümmetlere yüklediğin gibi üstümüze ağır yük yükleme,takat getiremeyeceğimizi bize taşıtma.Bizden sadır olan günahları sil ve bizleri bağışla.Bizlere merhamet eyle…
Ey Kadrüşanı yüce kerem sahibi Azamet ve Kudret sahibi,Ey Semi-üd dua, olan Rabbim!Peygamberinin lisanı üzere bize vaat ettiğin sevabı ver.Kıyamet günü yüzümüzü kara çıkartma,şüphe yokki Sen vad’inden geri dönmezsin.
Ey Kadir-i Zülcelal,Ey Malik-ül Mülk,Ey Malik-ül Yevmiddin,Ey Allâm-ül Guyub,Ey Gufran Rabbim!yüceliğini yakinen idrak eden dostlarından eyle,tüm hücreleri ile birlikte zikir deryasında semada secde edenlerden eyle,Rehber kullarından eyle,bizleri ilahi iraden doğrultusunda kahraman kıl.Bizlere takva elbisesi giydir…
Ey “Kün “ emriyle bizi bu aleme gönderen her yarattığını zatına döndüren Rabbim!sayılı nefeslerin tükeneceğine her şeyin sana döneceğine inanıyoruz.dünyaya mü’min olarak geldik elhamdülillah,divanına mü’min olarak dönmek istiyoruz bu lütfu bizlerden esirgeme..
Ey her şeyi işiten her isteyenin istediğini bilen…Ey ısrar edenlerin ısrarından rahatsız olmayan Rabbim! Bizleri rahmetinin ve affın tatlılığı ile rızıklandır….
Ey Rabbim seherlerde boynumuzu büktür,aşkınla ağlat gözyaşı döktür,Senden gayrısına elimizi çektir,ilahi aşkınla huzura erdir bizi..
Ey Rabbim Ümmed-i Muhammede yardım eyle,zalimlere fırsat verme bizleri muzaffer eyle.
Ey Rabbim Cemaatımızı ordu eyle,ordumuzu cemaat eyle,bizleri bir ve beraber eyle…
Ya Rebbena Seni sevmeyi ve Seni seveni sevmeyi ve muhabbetine yaklaştıracak her ameli sevmeyi kalblerimize nakşeyle.
Ya Rebbena!yüzümüzü hay kalblerimizi sevgi ve korku ile doldur.Sana kulluk edecek şekilde gönüllerimize heybet ve azametini yerleştir.
Ya Rabbim! Gayesi rızanı kazanmaktan başkası olmayan gece gündüz swcdw-i rahmandan ayrılmayan gecenin karanlığında muhabbeti aşkla yalvarıp ağlayan kullarından eyle.
Teslimi ruh ederken huzuru barine dönerken cümlemize iman aşkı ve nuru ile emaneti temiz bir şekilde vermeyi nasip eyle..
Kabirlerimizi bağ-ı cinan sünbül-ü reyhan eyle.
Rabbim!aciz ve hakir Taşkin kulunun yapmış olduğu duaları Efendimiz hürmetine,Aşıklar hürmetine,muhakkak ki Senin yeryüzünde Salih kulların vardır Salih kulların hürmetine,Bu mübarek geceler hürmetine,gözü yaşlı pervane olanlar hürmetine,gece gündüz Senin rızanı ilahiyen için kalbleri dönenler hürmetine,şühedalar hürmetine,Sebi kulların hürmetine,Elif,Yasin, Ha Ta,Mim,Vav hürmetine izzeti dergahında kabul ve makbul eyle…
Amin amin Bi hürmeti Seyyidil mürselin velhamdi lillahi Rabb-ül Alemin…El-Fatiha

İmamoğlu Muhammet TAŞKIN

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,020BeğenenlerBeğen
2,809TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles