20.1 C
New York kenti
Pazar, Haziran 13, 2021
spot_img

TDF’NİN GECESİ MUHTEŞEM OLDU

blankTDF’NİN GECESİ MUHTEŞEM OLDU
Sultangazi Yöresel Geceler etkinliği çerçevesine 14 Mayıs Cumartesi günü akşamı Trabzon gecesi gerçekleştirildi.

blankTrabzon Dernekleri Federasyonunun Sultangazi Belediyesi ile birlikte düzenlediği Yöresel Gece etkiliği olağanüstü muhteşem geçti. İçerik ve katılım olarak İstanbul’daki Trabzonluların son aylarda gerçekleştirilen en başarılı organizasyonu olan gecede aynı anda beş büyük horon halkası oluşturuldu.

Sultangazi Cebeci Spor Kompleksi alanında kurulu 1200 kişilik dev etkinlik çadırı etkinliğe dar geldi.
Kaçkar TV’nin de canlı sunduğu gecede etkinlik çadırından çok etkinlik alanında kurulan dev ekrandan eğlenceye katılan davetliler, muhteşem horon halkaları oluşturarak eğlendiler..

Sultangazi Belediyesinin düzenlediği Yöresel geceler etkinliğinde 14 Mayıs Cumartesi günü Trabzonlular gecesiydi. Her akşam bir ilimizin STK’ larına tahsis edilen 1200 kişilik etkinlik çadırı Trabzonlulara yetmedi. Bin iki yüz kişilik çadıra iki bin kişi girdi ve bir o kadar Trabzonlu da etkinlik çadırı dışında kaldı.

Havanın güzel olması nedeniyle izdiham yaşanmadı, etkinlik çadırının dışında kurulan dev ekrandan içerideki sanatçıları izleme fırsatı bulan Trabzonlular, çadır içindekilerden çok daha fazla eğlendiler.
Çok büyük horon halkaları oluşturan hemşerilerimiz gecenin geç saatlerine kadar horon edip türkü dinlediler.

Etkinliğe birçok dernek başkanı, yönetimleri, belediye başkanları, TBMM adayları ailece Trabzonlular katıldı. TDF’ nin davetine icabet eden sanatçı çok olunca sahnede fazla kalamadılar, birçok sanatçı iki, üç eserle yetinmek zorunda kaldılar.
TDF – Sultangazi Yöresel geceler etkinliğine katılan davetliler. Ev sahibi Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Başkan yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Mustafa Demir. Başkan yardımcısı Mustafa Birinci, Meclis üyesi Zekeriya Hayırlıoğlu, Cemal Ceylan, Yusuf Kızıldağ, Özel kalem Md. Adil Dayıoğlu, Ahmet Çelik görev aldılar.

Değişik partilerden Trabzonlu vekil adaylarımız geceye katılarak, politik söyleme girmeden kendilerini tanıtarak sevenleriyle tanışarak kişisel sohbet ettiler.

Etkinliği düzenleyen Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Nurettin Turan. Başkan vekili Mustafa Demir, Bşk. Yrd. Hüseyin Ayaz, Ali Turan Gür, Ahmet Şeker, İrfan Zengin, TDF Gençlik kolları Bşk. Arif Kurumahmut, Bşk. Yrd. Nilüfer birinci, Emre Çağrı Turan, Hilal Meryem Taşkin Turan, Ali Faik Şeker, Selami Aykut, Melek Bakırtaş, Mustafa Alp Girayhan Demirci tam kadro konukları ağırladılar.

Etkinliğe; Grup Feluka, Yüksel Tellioğlu, Ercan Kılıçaslan, Ahmet Yazıcı, Ali Bakanay, Ekin Uzunlar, Sevim Akın, Abdurrahman Yazıcı, Taner Eyüboğlu, Seyfettin Çakıral, Emine Genç, Ahmet Taşkın gibi sevilen Trabzonlu sanatçılar katıldı ve sevenlerini coşturdular.
TDF-AJANSblankblankblankblankblankblankblankblank

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,020BeğenenlerBeğen
2,808TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles